Powstanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

- Pomnik będzie miał 4,5 metra wysokości – mówi Stanisław Leski (60 l.), przewodniczący Rady miasta w Dębicy. – Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to plac Mikołajkowów. Fot. Artur Getler

– Pomnik będzie miał 4,5 metra wysokości – mówi Stanisław Leski (60 l.), przewodniczący Rady miasta w Dębicy. – Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to plac Mikołajkowów. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Na placu przy ul. Rzeszowskiej stanie 4,5-metrowy postument.

W Dębicy na placu Mikołajkowów przy ul. Rzeszowskiej stanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy w Smoleńsku. Komitet społeczny budowy wystąpił o pozwolenie na budowę. Dębicki ratusz zdecydował udostępnić miejsce na pomnik, ale w kosztach nie chce partycypować.

Inicjatywa budowy pomnika została zgłoszona przez społeczny komitet. Wśród inicjatorów jest Jan Warzecha (54 l.), poseł PiS, oraz Stanisław Leski (60 l.), przewodniczący Rady Miasta w Dębicy, również związany z PiS. – Pomnik upamiętni wszystkie ofiary katastrofy, by nie było podziałów politycznych – deklarował poseł Warzecha.

Najbardziej prawdopodobna lokalizacja pomnika to plac Mikołajkowów zlokalizowany przy filii miejskiej biblioteki przy ul. Rzeszowskiej. Teren pod budowę udostępni dębicki ratusz. – Na budowę pomnika nie wydamy ani złotówki z kasy miasta – zastrzega Paweł Wolicki (41 l.), burmistrz Dębicy. – Pomnik zostanie sfinansowany ze składek zbieranych przez komitet.

Autorem projektu monumentu jest prof. Jacek Kucab z Tarnowa. – Pomnik będzie miał 4,5 metra wysokości, znajdą się na nim nazwiska wszystkich ofiar katastrofy – zdradza Stanisław Leski. – Wystąpiliśmy już o pozwolenie na budowę.

– Nic nie wiem o takiej inicjatywie – odpowiada zaskoczony Jarosław Śliwa (40 l.), dębicki radny z PO. – Jeśli pomnik ma łączyć, a nie dzielić, to powinien powstać przy udziale wszystkich grup społecznych obecnych w Dębicy.

ArtG

do “Powstanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej”

 1. Ambroży

  Panie radny Śliwa , jeśli pan nic o tej inicjatywie nie wie , to mnie wcale nie dziwi. POcząwszy od samego premiera Tuska skutecznie dbającego aby wyciszyć śledztwo na ten temat od trzech lat . Tacy mali bezradni powinni zadbać o pamięć poległej polskiej elity w katastrofie na skale światową , skoro ich przywódca na to nie ma ani chęci , ani czasu. Bardzo dobrze że ta inicjatywa będzie realizowana bez udziału finansowego burmistrza , bo w jego wypadku powstało by wiele miniaturek ( jak w przypadku patronki dębickiej Św.Jadwigi – ustawianej w tle do każdej kamery w jego wywiadach) , bo nie oto tutaj idzie!. I jeszcze jedna uwaga przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji w tym akurat miejscu trzeba poważnie zadbać , aby nie było dziś i kiedyś leżakownią dla smakoszy naleweczki w cieniu. Powaga tego miejsca musi być zachowana!.

  • Audrzej

   Fanatyzm PiSdowców się widzę szerzy. Może jeszcze sanktuarium ofiar zamachu smoleńskiego zbudować? Jeśli tylko ten pomnik powstanie, to pierwsze co zrobię to siądę sobie pod pomnikiem, wypije piwko, a jak nerki przefiltrują to bezpośrednio na niego naszczam. Pozdrawiam
   P.S.
   Jeb*ć i pis i po. Obie partie gówno warte.

 2. Jarosław

  Nie zrozumiałym jest ,że w tej incjatywie nie ma Bielawy , on zawsze nic nie robi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. andrzej

  Ale to właśnie PO dzieli!!!!!!

 4. ,loikk

  ciekawe ile tych pomników jeszcze powstanie i po co to komu, kto ma pmiętać o Smoleńsku to będzie i tak pamiętał, tylko wyrzucanie kasy na zbędne rzeczy….

  • Ambroży

   ,loikk – ano tyle powstanie pomników aby przesłonić głupotę wszystkich tych bezmózgowców co nie wiedzą z czego żyją.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.