Powstanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

- Pomnik będzie miał 4,5 metra wysokości – mówi Stanisław Leski (60 l.), przewodniczący Rady miasta w Dębicy. – Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to plac Mikołajkowów. Fot. Artur Getler
– Pomnik będzie miał 4,5 metra wysokości – mówi Stanisław Leski (60 l.), przewodniczący Rady miasta w Dębicy. – Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to plac Mikołajkowów. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Na placu przy ul. Rzeszowskiej stanie 4,5-metrowy postument.

W Dębicy na placu Mikołajkowów przy ul. Rzeszowskiej stanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy w Smoleńsku. Komitet społeczny budowy wystąpił o pozwolenie na budowę. Dębicki ratusz zdecydował udostępnić miejsce na pomnik, ale w kosztach nie chce partycypować.

Inicjatywa budowy pomnika została zgłoszona przez społeczny komitet. Wśród inicjatorów jest Jan Warzecha (54 l.), poseł PiS, oraz Stanisław Leski (60 l.), przewodniczący Rady Miasta w Dębicy, również związany z PiS. – Pomnik upamiętni wszystkie ofiary katastrofy, by nie było podziałów politycznych – deklarował poseł Warzecha.

Najbardziej prawdopodobna lokalizacja pomnika to plac Mikołajkowów zlokalizowany przy filii miejskiej biblioteki przy ul. Rzeszowskiej. Teren pod budowę udostępni dębicki ratusz. – Na budowę pomnika nie wydamy ani złotówki z kasy miasta – zastrzega Paweł Wolicki (41 l.), burmistrz Dębicy. – Pomnik zostanie sfinansowany ze składek zbieranych przez komitet.

Autorem projektu monumentu jest prof. Jacek Kucab z Tarnowa. – Pomnik będzie miał 4,5 metra wysokości, znajdą się na nim nazwiska wszystkich ofiar katastrofy – zdradza Stanisław Leski. – Wystąpiliśmy już o pozwolenie na budowę.

– Nic nie wiem o takiej inicjatywie – odpowiada zaskoczony Jarosław Śliwa (40 l.), dębicki radny z PO. – Jeśli pomnik ma łączyć, a nie dzielić, to powinien powstać przy udziale wszystkich grup społecznych obecnych w Dębicy.

ArtG

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AudrzejAmbrożyJarosławandrzej,loikk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Panie radny Śliwa , jeśli pan nic o tej inicjatywie nie wie , to mnie wcale nie dziwi. POcząwszy od samego premiera Tuska skutecznie dbającego aby wyciszyć śledztwo na ten temat od trzech lat . Tacy mali bezradni powinni zadbać o pamięć poległej polskiej elity w katastrofie na skale światową , skoro ich przywódca na to nie ma ani chęci , ani czasu. Bardzo dobrze że ta inicjatywa będzie realizowana bez udziału finansowego burmistrza , bo w jego wypadku powstało by wiele miniaturek ( jak w przypadku patronki dębickiej Św.Jadwigi – ustawianej w tle do każdej kamery w jego wywiadach)… Czytaj więcej »

Audrzej
Gość
Audrzej

Fanatyzm PiSdowców się widzę szerzy. Może jeszcze sanktuarium ofiar zamachu smoleńskiego zbudować? Jeśli tylko ten pomnik powstanie, to pierwsze co zrobię to siądę sobie pod pomnikiem, wypije piwko, a jak nerki przefiltrują to bezpośrednio na niego naszczam. Pozdrawiam
P.S.
Jeb*ć i pis i po. Obie partie gówno warte.

Jarosław
Gość
Jarosław

Nie zrozumiałym jest ,że w tej incjatywie nie ma Bielawy , on zawsze nic nie robi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

andrzej
Gość
andrzej

Ale to właśnie PO dzieli!!!!!!

,loikk
Gość
,loikk

ciekawe ile tych pomników jeszcze powstanie i po co to komu, kto ma pmiętać o Smoleńsku to będzie i tak pamiętał, tylko wyrzucanie kasy na zbędne rzeczy….

Ambroży
Gość
Ambroży

,loikk – ano tyle powstanie pomników aby przesłonić głupotę wszystkich tych bezmózgowców co nie wiedzą z czego żyją.