Pożary i podtopienia na Podkarpaciu po przejściu burzy

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Ponad 80 razy musieli interweniować podkarpaccy strażacy po gwałtownej ulewie, która rano przeszła nad regionem. Trzy pożary, podtopione piwnice i przewrócone na jezdnie drzewa to główne skutki wyładowań atmosferycznych.

Straż wciąż pracuje nad wypompowaniem wody z podziemnego tunelu na dworcu PKP w Rzeszowie. Pasażerowie zmuszeni są do przechodzenia na poszczególne perony przez tory.

Dużo groźniejsze od podtopień okazały się jednak wyładowania atmosferyczne, które doprowadziły do trzech pożarów (w Jasienicy Rosielnej, Rokietnicy i Starym Siole). Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał.

- Przynajmniej przez kilka najbliższych godzin będziemy walczyć ze skutkami tej nawałnicy – poinformował Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

tc

do “Pożary i podtopienia na Podkarpaciu po przejściu burzy”

  1. Kaptowaniec

    Oto mamy pokaz głupoty systemu sterowania wolno rynkowego gdzie w imię oszczędności marnuje się duże pieniądze. Ekipa czyszcząca studzienki odpływowe na pewno kosztuje mniej niż wypompowywanie wody przez strażaków nie mówię o szkodach, jakie ponieśli mieszkańcy zalanych piwnic, których nikt im nie zwróci. Dlatego konieczne jest odsunięcie od władzy wyznawców ekonomii wirtualnej potrafiących pokazywać oszczędności tam gdzie są ewidentne straty i niepotrafiących logicznie myśleć.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.