Pożegnali Generała na granicy województwa

TARNOBRZEG. Tarnobrzescy strażacy OSP i PSP pożegnali dzisiaj nadbrygadiera Zbigniewa Szablewskiego, zmarłego w niedzielę Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Kondukt żałobny w drodze z Rzeszowa do Warszawy, zatrzymał się w Tarnobrzegu-Nagnajowie.

Zbigniew Szablewski (52 lata) zmarł w niedzielę podczas urlopu w Bieszczadach. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Strażakiem był od 33 lat. Z czego ostatnie trzy dowodził podkarpackimi strażakami. W maju br. z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrał nominację na stopień nadbrygadiera (generała).

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Rzeszowie, gdzie przed południem kondukt żałobny przeszedł spod siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP do rzeszowskiej katedry. Po odprawieniu nabożeństwa żałobnego kondukt żałobny wyruszył do Warszawy. Około godziny 14 kolumna samochodów aut z trumną Generała zatrzymała się Tarnobrzegu- Nagnajowie, gdzie tarnobrzescy strażacy – wyciem syren swoich wozów bojowych – oddali ostatni hołd swojemu dowódcy.

W pożegnaniu Zbigniewa Szablewskiego wzięli także udział Wiceprezydent Tarnobrzega Robert Niedbałowski i Dyrektor Kancelarii Prezydenta Wojciech Malicki.
W najbliższy piątek Generał zostanie pochowany na Cmentarzu Północnym w Warszawie.
mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments