Pozorny spokój z receptami

Lekarz nadal będzie musiał sprawdzić, czy pacjent jest ubezpieczony. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Protest lekarzy planujących od stycznia na receptach przybijać pieczątki “Refundacja leku do decyzji NFZ” został zawieszony do lutego.

Naczelna Rada Lekarska do najbliższego Zjazdu Krajowego Lekarzy (luty 2012) zawiesiła uchwałę, na mocy której wezwała lekarzy do powstrzymania się od orzekania, czy pacjentowi należy się recepta refundowana poprzez zamieszczanie na niej adnotacji „Refundacja leku do decyzji NFZ”.

W zamian ministerstwo obiecało wspólne prace, nad ustawą refundacyjną. Według związku zawodowego lekarzy to tylko „naoliwienie kajdanek przed ich założeniem”.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
9 lat temu

I znów kolejne stanowisko spadochroniarskie dla byłego posła SLD dr ministra zdrowia tylko potwierdza dalszą ignorancję tematu najważniejszego dla społeczeństwa po byłej min.E Kopacz nagrodzonej drugim stanowiskiem w państwie nie za wiedzę i rzetelność tylko wiernopoddańczą służbę Tuskowi i jego ekipie.
Jak na początek drugiej kadencji koalicji PO/PSL/RP/SLD nic dobrego to nie wrózy jeśli zaczyna się od niedomówień w kilku kwestiach co dopiero wygłoszonego expose. Mam na myśli siłowe grożenie wczoraj przez premiera Tuska PSL-wi , nawet za to co stanowi odrębność myślenia. Dla mnie jest to niczym innym jak nazwać DYKTATURĄ.