Pozwolić szalikowcom na ustawki!

PropolskiPrzez sobotę i niedzielę stadion miejski w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej był obstawiony przez kordony policjantów w pełnym uzbrojeniu. Wszystko dlatego, że odbywały się tu mecze piłkarskie II i III ligi, najpierw miejscowej Stali, a później Resovii. Za każdym razem, kiedy coś takiego widzę, trafia mnie szlag, że publiczne pieniądze marnowane są w ten sposób.

I to wszystko dla kilkuset bezmózgowych fanatyków bijaktyki, bo przecież nie futbolu. A o tym, że nie piłka nożna jest dla tych „ludzi” najważniejsza, świadczy fakt, że np. w sobotę mecz jeszcze trwał, a w sklepie obok stadionu już ustawiła się kolejka dresiarzy z napisem Stal Rzeszów na plecach. Każdy z nich oczywiście kupował wódę, no bo przecież, jak wiadomo, alkohol dodaje odwagi, a ta potrzebna jest do wszczynania awantur i lania się po mordzie. Dodaje też siły, dzięki której można zniszczyć np. krzesełka na stadionie.

Apeluję więc po raz kolejny do polskiego parlamentu – wprowadźcie ustawę dopuszczającą tzw. ustawki! Niech ci fanatycy swoich drużyn legalnie leją się między sobą. Mogą to robić nawet na stadionie. Trzeba po prostu zrobić specjalną klatkę i wpuszczać do niej szalikowców jednej i drugiej ekipy, nawet z maczetami i nożami. Oczywiście tylko pełnoletnich i tylko tych, którzy tego chcą. Po prostu będzie to w myśl zasady „chcącemu nie dzieje się krzywda”. Czyż nie byłby to genialny sposób na pozbycie się problemu? Oczywiście, przez jakiś czas zakłady pogrzebowe miałyby żniwa, ale jestem pewien, że policja nie musiałaby nic robić – na pewno ze strony dresiarzy doniesień o przestępstwie by nie było. Natomiast na pewno też dla państwa polskiego byłoby taniej. A po jednym sezonie na trybunach znowu mogłyby się pojawić całe rodziny.

Niestety, realnie rzecz biorąc, wiem, że to o co apeluję jest niemożliwe, ale też cały czas, nie wiem dlaczego…

Krzysztof Propolski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ambroży
Ambroży
7 lat temu

A co będzie się działo jak na stadionie zasiądzie np. rodzina red. K.P , którego już ” szlag trafia” i nie wiadomo co mu do głowy wpadnie aby znów wymóc na parlamencie?.