Pożyczka lub Kredyt drogą internetową

Ktoś, kto korzystał z kredytu kilkanaście lat temu, ten doskonale powinien się orientować, ile trzeba było „zachodu”, żeby taki kredyt uzyskać. Dzisiaj takie skomplikowane formalności pozostały już jedynie przy kredytach hipotecznych, choć i te są znacznie mniej skomplikowane niż jeszcze przed kilkoma laty. Najbardziej wygodne stały się jednak kredyty, które możemy otrzymać bez potrzeby wychodzenia z domu.

Wyobraźmy sobie, że siedzimy wygodnie w fotelu, a w telewizorze jest emitowany nasz ulubiony serial. W przerwie reklamowej leciała reklama nowego telewizora OLED z pięknym, krystalicznym obrazem. Pomyśleliśmy, że przydałby się nam taki nowy sprzęt, pachnący jeszcze fabryką, tym bardziej że nasz wysłużony telewizor ma już swoje lata. I tutaj doznaliśmy olśnienia.. Wpadł nam do głowy pomysł, że moglibyśmy wziąć taki telewizor na kredyt. Przecież teraz, na rynku dostępne jest szereg korzystnych ofert kredytów i pożyczek, które nie są drogie w spłacie. Pytanie tylko, czy chce się nam chodzić po placówkach i załatwiać formalności z tym związane?

Okazuje się, że wcale nie musimy nigdzie chodzić, a co więcej kredyt możemy załatwić od a do z całkowicie online, nie ruszając się z fotela, w którym zasiedliśmy, by obejrzeć wspomniany serial telewizyjny.

Kredyt na wyciągnięcie ręki – całkowicie przez internet

To prawda, w dzisiejszych czasach dodatkowa gotówka jest na wyciągnięcie ręki. I nieważne czy siedzimy w naszym mieszkaniu, jedziemy pociągiem czy jesteśmy na wczasach gdzieś za granicą. W każdej takiej sytuacji możemy sięgnąć po kredyt całkowicie przez internet. Nie jest w tym przypadku konieczne ani odwiedzanie placówki bankowej, ani dostarczanie dodatkowych dokumentów o uzyskiwanych dochodach.

Jak więc działa kredyt internetowy? Pierwszym krokiem w celu otrzymania takiego kredytu, jest złożenie wniosku o pożyczkę lub kredyt przez internet. Praktycznie każdy bank umożliwia złożenie wniosku w ten sposób. Jeśli nie uda nam się uzyskać kredytu z powodu niskiej zdolności kredytowej czy negatywnego BIK, możemy to zrobić za pośrednictwem firm pożyczkowych. W takim wniosku podajemy podstawowe dane z dowodu osobistego. W celu dodatkowej weryfikacji danych, bank lub firma udzielająca pożyczek online, może nas poprosić o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. W tym celu będziemy musieli wysłać drobną opłatę z konta bankowego, którego jesteśmy posiadaczem.

Wypełniliśmy wniosek i dokonaliśmy dodatkowej weryfikacji konta bankowego. Co dalej? Następny krok będzie należeć już do instytucji, w której złożyliśmy wniosek online. Kontakt ze strony banku czy firmy pożyczkowej, najczęściej następuje już kilka minut po złożeniu wniosku. Dlatego też warto mieć w pobliżu telefon i warto pamiętać o tym, by na czas go odebrać. W rozmowie telefonicznej będziemy musieli potwierdzić nasze dane, które wcześniej podaliśmy w formularzu. W przypadku firm pożyczkowych bardzo rzadko zachodzi konieczność przedstawiania dodatkowych dokumentów postaci zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu.

Jak podkreśla Maciej Skórzewski z portalu DTS Finance: „Nieco inaczej, ta sytuacja może wyglądać w przypadku banków, które najczęściej proszą o przesłanie aktualnego wyciągu z rachunku bankowego. Taki wyciąg możemy ze swojego konta bankowego pobrać samodzielnie i powinien uwzględniać 3 ostatnie miesiące.”

I na tym praktycznie kończą się formalności związane z uzyskaniem pożyczki bez wychodzenia z domu. Jeśli decyzja banku lub firma pożyczkowej będzie pozytywna, to przelew gotówki nastąpi w przeciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu najbliższych minut. Co raz więcej instytucji wykorzystuje do tego celu przelewy natychmiastowe, dzięki czemu przelew jest realizowany w ciągu dosłownie kilku sekund. Umowa kredytu przesyłana jest albo drogą elektroniczną, albo za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Artykuł partnera