Pozytywnie inne zgrupowania

Bartosz Kurek zapewnił, że tegoroczne zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Polski zapamięta do końca życia. Atakujący opowiedział o czasie spędzonym z kolegami z kadry oraz odniósł się do tematu przełożenia igrzysk w Tokio.

– Myślę, że te zgrupowania „normalne” nie były, bo normalnie kończy się ważnymi turniejami i meczami o stawkę. W tym sezonie mieliśmy jedynie spotkania towarzyskie. Te zgrupowanie były inne, ale pozytywnie inne, bo nie tyle koncentrowaliśmy się na rywalizacji między sobą, co na tym, by się poznać, stworzyć grupę i znaleźć nić porozumienia także poza boiskiem. Uważam, że pod tym względem było ono bardzo pozytywne i konstruktywne – mówi Bartosz Kurek, a na pytanie, czy zupełnie nie było rywalizacji odpowiada. – Każdy z nas trenuje i wykonuje zadania powierzone przez sztab szkoleniowy w możliwie najlepszy sposób, bo robimy to dla siebie. Nie po to, by wygrać z kimś innym, ale by samemu być w jak najlepszej dyspozycji w nadchodzącym sezonie ligowym czy żeby po prostu rozwinąć się siatkarsko. Pod tym względem niewiele siężni, ale takiej rywalizacji i wiszącego widma zmniejszenia zaraz tej grupy do meczowej „14” czy igrzyskowej „12” w perspektywie roku nie ma, więc to daje też troszeczkę więcej luzu – mówi atakujący reprezentacji Polski.

W tym roku w Spale poza treningami na siłowni i w hali były już też m.in. grille, zabawy integracyjne. – To będzie monotematyczne, ale najlepsze – przynajmniej dla mnie – jest poznawanie tych chłopaków i to od zupełnie innej strony – mówi Kurek. – Dowiadywanie się o nich czegoś nowego, spotykanie się z nimi w sytuacjach, na które na innych obozach nie mielibyśmy czasu, np. grill, gry planszowe czy turnieje siatkówki plażowej. Normalnie nie mielibyśmy pewnie szansy w aż takim wymiarze czasowym się zmierzyć czy spotkać. I to jest na pewno coś, co zapamiętam do końca życia. Mam nadzieję, że z wieloma z tych chłopaków później także będę w takim dużym stopniu utrzymywać kontakt, bo dowiedziałem się, że to wartościowi i świetni ludzie. Spędzaliśmy dużo czasu ze sobą. Takiego czasu, który nie był nam narzucany. To świadczy o tym, że dobrze się czujemy we własnym gronie. To jest takie najfajniejsze wspomnienie, które pozostanie ze mną po tych obozach. Jedna z ciekawszych rzeczy, których się dowiedziałem, to że wielu z moich kolegów ma ciekawe hobby, o którym potrafi opowiadać i które ich pochłania – mówi Kurek

Atakujący reprezentacji Polski przyznał, że przed przyjazdem na zgrupowania reprezentacji Polski do Spały nie miał jakiekolwiek obaw dotyczące zdrowia w związku z korona wirusem. – Do kwestii zdrowotnych staram się podchodzić zdroworozsądkowo. Żaden z nas tutaj nie lekceważył zagrożenia i nie uważa, że jest niezniszczalny. Postępowaliśmy według zasad i byliśmy zdrowi i bezpieczni – mówi Kurek i przyznaje, że powrót do treningów po długiej przerwie wiązał się z większym ryzykiem doznania urazu. – Jako sportowcy pracujemy ciałem i ono jest w każdej chwili narażone na ryzyko odniesienia kontuzji czy to wypadku w domu. Uważam, że obecnie znacząco większego ryzyka kontuzji nie ma, jeśli treningi są odpowiednio zorganizowane. Ufam pod tym względem trenerowi Heynenowi i jego sztabowi. Weszliśmy fajnie po tym okresie przerwy do aktywności.

Do igrzysk w Tokio pozostał rok, ale jak przyznaje Krek ani nie jest to mało, ani dużo. – To czas, który muszę jak najlepiej wykorzystać. Gdy pojawiła się informacja o przełożeniu igrzysk, to jedynymi emocjami, jakie mi towarzyszyły, były akceptacja i zrozumienie sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Ostatni sezon we Włoszech przepracowałem naprawdę dobrze, więc nie sądzę, bym czegoś jeszcze potrzebował, by lepiej przygotować się do zmagań olimpijskich. Ale ten dodatkowy czas na pewno postaram się odpowiednio wykorzystać – mówi Kurek, który nie potrafił określić czy siatkówka wróci do tzw. normalności na zasadach sprzed pandemii. – Ale wierzę, że prędzej czy później wszystko wróci do normalności. Będzie to trochę nowa normalność, ale normalność – kończy atakujący reprezentacji Polski.

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o