Praca w domu sprawia, że jesteśmy bardziej efektywni

Praca w domu ma wiele zalet, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Fot. Archiwum

Bez wątpienia praca w domu stanowi ogromną wygodę dla pracownika. Okazuje się jednak, że jest ona bardziej komfortowa niż pracodawcom może się wydawać, co obnażyły najnowsze badania.

Jak wynika z najnowszych badań, 43 proc. osób pracujących z domu przyznało, że w czasie wykonywania swoich zawodowych obowiązków ogląda telewizję lub filmy. 20 proc. respondentów przyznaje, że sporą część ich czasu pracy pochłaniają gry komputerowe.

26 proc. pytanych w czasie pracy ma czas na drzemkę, 28 proc. w trakcie pracy przygotowuje kolację, a 35 proc. badanych znajduje również czas na prace domowe.
– Owszem, praca w domu pozwala ci zająć się dziećmi, zrobić zakupy przez internet czy uciąć sobie drzemkę. Jednocześnie jest wiele rzeczy, których nie robisz – nie plotkujesz godzinami z kolegami z pracy w firmowej kuchni, nie wychodzisz na niekończące się posiłki – zauważa Nicholas Bloom, profesor ekonomii z Uniwersytetu Stanforda.

Choć przeczy to wynikom badań, analitycy sugerują, że osoby pracujące z domu są bardziej efektywne, co więcej rzadziej chorują i są bardziej usatysfakcjonowane z pracy.- W domu, paradoksalnie, mniej rzeczy nas rozprasza. Okazuje się również, że te osoby pracują więcej i szybciej – dodaje Bloom.

PAP Life

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments