Prace przy okrągłej kładce rozpoczęte

Prace przy budowie okrągłej kładki nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką rozpoczęły się od robót przy instalacjach podziemnych i wycięcia drzew.

RZESZÓW. Miasto z uporem realizuje niepotrzebną i kosztowną inwestycję.

Rozpoczęły się prace przy przebudowie podziemnych instalacji na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej. To przygotowania do budowy okrągłej kładki za gigantyczną kwotę ponad 12,2 milionów złotych.

Prezydent Tadeusz Ferenc nie słucha opinii specjalistów i mieszkańców i nie rezygnuje z wydania aż 12,2 mln zł na bezsensowną budowę okrągłej kładki w ciągu al. Piłsudskiego. Przygotowania do tej inwestycji posuwają się do przodu.

Właśnie rozpoczęła się przebudowa instalacji podziemnych w rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką. Wycięto też wszystkie drzewa obok budynku Telekomunikacji Polskiej.

Prace obejmują przełożenie rur kanalizacyjnych i wodociągowych, a także instalacji energetycznych, gazowych telekomunikacyjnych. Trwa też przygotowanie elementów kładki, które mają być zmontowane na miejscu. Budowa kładki ma zakończyć się w przyszłym roku.

Wbrew propagandzie władz miasta kładka nie usprawni ruchu na al. Piłsudskiego. Może go nawet utrudnić. Stanie się tak, ponieważ miasto planuje rozbudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Piłusdskiego z Grunwaldzką. Tą ostatnią będzie też można przejeżdżać na wprost. Takie zmiany na pewno nie upłynnią ruchu na głównej arterii, jaką jest al. Piłsudskiego.

Krzysztof Kuchta

do “Prace przy okrągłej kładce rozpoczęte”

 1. stary czytelnik

  Grunwaldzka powinna być od Sobieskiego po Grottgera zamieniona w ciąg pieszy (abstrahując już od tematu sensowności kładki), zaś wjazd na parking prze UW tylko z prawoskrętu od strony ronda Dmowskiego – i tylko na parking.
  Podkulski buduje przebicie pod wiaduktem tarnobrzeskim i tam przeniesie się ruch z tych odcinków Grunwaldzkiej.
  Bezkolizyjne przejście było potrzebne – moim zdaniem najlepsze byłoby podziemne, ale o udrożnieniu ruchu nie gadajmy nawet. Światłą ze skrzyżowania Piłsudskiego z Asnyka nie znikną, bo po protsu nie ma takiej możliwości.

  • Pablo74

   Cytat: „Światłą ze skrzyżowania Piłsudskiego z Asnyka nie znikną, bo po protsu nie ma takiej możliwości.”
   Oby ich nie zlikwidowali, bo nie zamierzam, nadkładać drogi, jeżeli w tej chwili idę do sklepu na do ‚Jedynki’ 4 minuty to wychodzi na to że po likwidacji sygnalizacji bym szedł drugie tyle. Ale dodatkowo tamtędy chodzi mnóstwo ludzi m.in. na dworzec PKP i PKS
   Pozdrawiam. :)

 2. Kaj

  Wycięto stare drzewa, rosły one tam kiedy był w tym miejscu niegdyś sierociniec. Sierociniec zburzono, drzewa wycięto, będzie betonowy kloc. Żal.

 3. rzeszowiak

  Spokojna głowa ,każdy jak czwgoś nie ma to marudzi a jak sie wybuduje to bchwalą, taki jest ten naród że musi coś namacalnie sprawdzić żeby uwieżyć że kładka nie tylko będzie pełniła swoją funkcje ale również ładnie do krajobrazu w tamtym rejonie będzie się prezentowała, a tam jest nijako ona będzie takim małym animuszem tutystyczno-wizerunkowym.

  • aborygen

   Rzeszowiaku – jak chcesz aby cie słuchano o naucz sie ortografii – sam jestes animusz i to namacalnie …ta kładka to coś najgorszego co moze spotkać to miejsce a są inne gdzie spełniałaby swoja funkcję ale nasz 71 letni stetryczały prezydent musi spełnić wymagania pana P … jesli bedzie przejazd na wprost Grunwaldzka a będzie to siła rzeczy przerwa dla Piłsudskiego musi sie wydłużyć – to wie juz dziecko w podstawówce – jesli jeszcze sprawdzi sie informacja ze przejscie przy Asnyka bedzie likwidowane to nie wyobrazam sobie wkurzenia ludzi idących przez Asnyka ze aby przejśc na druga stronę ulicy muszą dymać wzdłuż Europy a o to chyba chodzi albo do placu wolnosci – jak to mówia …głupich nie sieją – są w ratuszu

 4. Marecki

  Te pieniądze można by zainwestować przy modernizacji stadionu, a nie utopić w idiotyczną kładkę….
  Co to za kolejny idiotyczny pomysł żeby przejeżdżać grunwaldzką na wprost??, czyli jednym słowem sygnalizacja nie zniknie bo będzie potrzebna, żeby przepuszczać auta w stronę dworca z grunwaldzkiej, to znaczy, że przejście jak najbardziej by nie przeszkadzało w tym miejscu w którym jest….. Ehhh co za imbecyle, ten projekt na starcie powinien trafić do kosza… żal

  • aborygen

   a cóz to za stadion bez parkingu – wyobraźcie sobie co tam się będzie działo – skoro nasz 71 letni prezydent zapomniał o parkingach przy rozbudowie to swiadczy tylko o jego zdolnosciach urbanizacyjnych – ale dzis słyczałem miasto zadłuzyli znowu o 300 mln złotych a na swiatełka juz poszło 700 tysięcy – wszedzie kryzys a nasz kochany kłamczuszek Tadziu F. szykuje nam sielankową przyszłość jak Edward Gierek :-) POtem abdykuje ze względu na zły stan zdrowia , kupi za państwowe aparat tlenowy a spłacać będą kto ? NO Wy i MY

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.