Prace przy okrągłej kładce rozpoczęte

Prace przy budowie okrągłej kładki nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką rozpoczęły się od robót przy instalacjach podziemnych i wycięcia drzew.

RZESZÓW. Miasto z uporem realizuje niepotrzebną i kosztowną inwestycję.

Rozpoczęły się prace przy przebudowie podziemnych instalacji na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej. To przygotowania do budowy okrągłej kładki za gigantyczną kwotę ponad 12,2 milionów złotych.

Prezydent Tadeusz Ferenc nie słucha opinii specjalistów i mieszkańców i nie rezygnuje z wydania aż 12,2 mln zł na bezsensowną budowę okrągłej kładki w ciągu al. Piłsudskiego. Przygotowania do tej inwestycji posuwają się do przodu.

Właśnie rozpoczęła się przebudowa instalacji podziemnych w rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką. Wycięto też wszystkie drzewa obok budynku Telekomunikacji Polskiej.

Prace obejmują przełożenie rur kanalizacyjnych i wodociągowych, a także instalacji energetycznych, gazowych telekomunikacyjnych. Trwa też przygotowanie elementów kładki, które mają być zmontowane na miejscu. Budowa kładki ma zakończyć się w przyszłym roku.

Wbrew propagandzie władz miasta kładka nie usprawni ruchu na al. Piłsudskiego. Może go nawet utrudnić. Stanie się tak, ponieważ miasto planuje rozbudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Piłusdskiego z Grunwaldzką. Tą ostatnią będzie też można przejeżdżać na wprost. Takie zmiany na pewno nie upłynnią ruchu na głównej arterii, jaką jest al. Piłsudskiego.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stary czytelnik
stary czytelnik
9 lat temu

Grunwaldzka powinna być od Sobieskiego po Grottgera zamieniona w ciąg pieszy (abstrahując już od tematu sensowności kładki), zaś wjazd na parking prze UW tylko z prawoskrętu od strony ronda Dmowskiego – i tylko na parking.
Podkulski buduje przebicie pod wiaduktem tarnobrzeskim i tam przeniesie się ruch z tych odcinków Grunwaldzkiej.
Bezkolizyjne przejście było potrzebne – moim zdaniem najlepsze byłoby podziemne, ale o udrożnieniu ruchu nie gadajmy nawet. Światłą ze skrzyżowania Piłsudskiego z Asnyka nie znikną, bo po protsu nie ma takiej możliwości.

Pablo74
Pablo74
9 lat temu

Cytat: „Światłą ze skrzyżowania Piłsudskiego z Asnyka nie znikną, bo po protsu nie ma takiej możliwości.”
Oby ich nie zlikwidowali, bo nie zamierzam, nadkładać drogi, jeżeli w tej chwili idę do sklepu na do ‚Jedynki’ 4 minuty to wychodzi na to że po likwidacji sygnalizacji bym szedł drugie tyle. Ale dodatkowo tamtędy chodzi mnóstwo ludzi m.in. na dworzec PKP i PKS
Pozdrawiam. :)

Kaj
Kaj
9 lat temu

Wycięto stare drzewa, rosły one tam kiedy był w tym miejscu niegdyś sierociniec. Sierociniec zburzono, drzewa wycięto, będzie betonowy kloc. Żal.

zalany
zalany
9 lat temu
Reply to  Kaj

Moje kasztany. Juz jako dziecko je tam zbieralem 50 lat temu.

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Spokojna głowa ,każdy jak czwgoś nie ma to marudzi a jak sie wybuduje to bchwalą, taki jest ten naród że musi coś namacalnie sprawdzić żeby uwieżyć że kładka nie tylko będzie pełniła swoją funkcje ale również ładnie do krajobrazu w tamtym rejonie będzie się prezentowała, a tam jest nijako ona będzie takim małym animuszem tutystyczno-wizerunkowym.

aborygen
aborygen
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Rzeszowiaku – jak chcesz aby cie słuchano o naucz sie ortografii – sam jestes animusz i to namacalnie …ta kładka to coś najgorszego co moze spotkać to miejsce a są inne gdzie spełniałaby swoja funkcję ale nasz 71 letni stetryczały prezydent musi spełnić wymagania pana P … jesli bedzie przejazd na wprost Grunwaldzka a będzie to siła rzeczy przerwa dla Piłsudskiego musi sie wydłużyć – to wie juz dziecko w podstawówce – jesli jeszcze sprawdzi sie informacja ze przejscie przy Asnyka bedzie likwidowane to nie wyobrazam sobie wkurzenia ludzi idących przez Asnyka ze aby przejśc na druga stronę ulicy muszą… Czytaj więcej »

Marecki
Marecki
9 lat temu

Te pieniądze można by zainwestować przy modernizacji stadionu, a nie utopić w idiotyczną kładkę….
Co to za kolejny idiotyczny pomysł żeby przejeżdżać grunwaldzką na wprost??, czyli jednym słowem sygnalizacja nie zniknie bo będzie potrzebna, żeby przepuszczać auta w stronę dworca z grunwaldzkiej, to znaczy, że przejście jak najbardziej by nie przeszkadzało w tym miejscu w którym jest….. Ehhh co za imbecyle, ten projekt na starcie powinien trafić do kosza… żal

aborygen
aborygen
9 lat temu
Reply to  Marecki

a cóz to za stadion bez parkingu – wyobraźcie sobie co tam się będzie działo – skoro nasz 71 letni prezydent zapomniał o parkingach przy rozbudowie to swiadczy tylko o jego zdolnosciach urbanizacyjnych – ale dzis słyczałem miasto zadłuzyli znowu o 300 mln złotych a na swiatełka juz poszło 700 tysięcy – wszedzie kryzys a nasz kochany kłamczuszek Tadziu F. szykuje nam sielankową przyszłość jak Edward Gierek :-) POtem abdykuje ze względu na zły stan zdrowia , kupi za państwowe aparat tlenowy a spłacać będą kto ? NO Wy i MY