Pracę straci 500 osób.

Do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wpłynął wniosek o upadłość układową firmy Transsystem w Woli Dalszej. Fot. Wit Hadło

WOLA DALSZA, RZESZÓW. Złożono wniosek do sądu o upadłość firmy Transsystem.

Transsystem zwolni połowę swoich pracowników, czyli 500 osób. Taką decyzję podjął zarząd tej podłańcuckiej firmy. Złożono też wniosek o upadłość przedsiębiorstwa, któremu od kilku miesięcy brakuje pieniędzy na pensje dla załogi.

Problemy firmy zaczęły się w maju i czerwcu, gdy nie wypłacono wynagrodzeń większości pracowników. Stanisław Sroka, prezes Transsystemu wyjaśniał, że powodem zaległości w wypłacie jest rezygnacja z wejścia firmy na giełdę, restrykcyjnej polityki banków oraz nie wywiązania się z płatności przez kontrahentów. W związku z niewypłaceniem na czas pensji pracowniczych, Państwowa Inspekcja Pracy nałożyła na zarząd 30 tys. zł kary.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

przecież to proste jak prawo cepa- układ był taki aby wszystko padło – w ten lub inny sposób- zlikwidowano polski przemysł / opowiadając bzdety o przekształceniach – o strategicznych inwestorach- o tym że jak prywatne to będzie cacy- sprzedano wszystko to co budowano od 1945 roku za 10 % wartości – resztę wywieziono/ zniszczono/ rozgrabiono/ rozkradziono – wprowadzono na rynek buble chińskie – a teraz wielkie zdziwienie niektórych i gały im się otwierają – tylko o oczywistej prawdzie nik pary nie puszcza .

NIKOLA
NIKOLA
8 lat temu

TYLKO CZERWONA URZEDNICZA BANDA MA SIE DOBRZE . PO CO SA KURATORIA W POLSCE? CO ROBIA? KTO MI ODPOWIE?

marian
marian
8 lat temu

Czy firma TRanssystem musiała upaść?
Odpowiedź: TAK!!!!!!!
złe zarządzanie – bzdurne projekty ,
brak przepływu informacji,
fatalna gospodarka materiałowa,
technologia praktycznie nie istniała – pracownik da sobie radę.
Zaprzeczenie logiki i rozsądku.
Pozdrawiam i życzę tej firmie ozdrowienia .

Andrzej
Andrzej
8 lat temu

Potwierdzam to co Hugo napisal. Podziwiam tych ktorzy tam do konca wtrwali.

HUGO
HUGO
8 lat temu

ten prezesik kłamie jak z nut , ze kontrochenci nie płacą pieniędzy . pracowałem w tej firmie w latach 90-tych i problemy z płatnosciami tej firmy były juz w tedy np, w 96 roku zarobiłem 900 zł a w 99 roku juz 540 zł a na dodatek musiałem czekac na pensje 1,5 miesiąca po terminowej dacie wypłatu na konto , no i musiałem temu panu podziekowac za współprace w trybie natychmiastowym,, pozdrawiam wytrwałych kolegów którzy do tej pory sie z tymi problemami tej firmy zostali .HUGO.