Pracę w strefie znajdzie 1000 osób

Tak według projektu będzie wyglądało zagospodarowanie strefy ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko. Fot. Starostwo Powiatowe

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na 80 hektarach gruntów pod Rzeszowem zlokalizowanych będzie 16 firm.

Nawet 1000 osób będzie mogło znaleźć pracę w powstającej strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko. Już w połowie 2014 roku w okolicach osiedla Przybyszówka i przy granicy z gminą Głogów Młp. gotowe będą uzbrojone działki z przeznaczeniem pod tereny inwestycyjne.

Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe, początek prac zaplanowano na kwiecień. W sumie na 80 hektarach gruntu działalność gospodarczą będzie mogło prowadzić 16 firm. W najbliższych miesiącach rozpoczną się rozmowy z pierwszymi potencjalnymi inwestorami.

– Działalnością w strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko są już zainteresowane trzy polskie firmy i jedna holenderska – poinformował Waldemar Pijar (42 l.), koordynator projektu przygotowania terenów pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. – Spośród wszystkich zgłoszonych ofert wybrane będą najbardziej innowacyjne propozycje.

Największą szansę na rozpoczęcie działalności w strefie Dworzysko będą miały firmy, które stawiają na nowoczesny przemysł, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie w kraju i na świecie.

Atutem jest dobra lokalizacja strefy. Będzie się ona mieścić przy linii kolejowej Rzeszów-Kraków i drodze krajowej w kierunku Krakowa oraz Radomia i Barwinka. W czwartek podpisano umowę na uzbrojenie 60 hektarów gruntu. Strefa w całości podlegać będzie pod Euro-Park Mielec.

Mariusz Andres

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ewabillolekklawy synmmm Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
Gość
ewa

olek a jakie inwestycje dokonały gminy na swoich terenach przed przyłaczeniem? bo nawet dróg nie było komu odsniezyć… a kasa z podatków idzie nie wiadomo gdzie

bill
Gość
bill

16 firm i 1000 zatrudnionych to tylko liczby wyssane z palca przez osoby z kręgów starostwa. Równie dobrze może to być 3200 zatrudnionych i 5 firm, jak też 12 firm i 200 zatrudnionych. Naprawdę na tym etapie nie ma się co podniecać artykułami na pół strony.

olek
Gość
olek

A jakie inwestycje dokonał zarzad miasta Rzeszowa czy coś zostało zrobione na terenach już przyłaczonych do miasta. Od lat zarząd woli wydawac pieniądze podatników na pierdoły ( ławeczki, swiatełka czy okrągła kładke za 12 mln zł ) niż przygotowac teren pod nowe miejsca pracy, szczególnie dla młodych.Wydawac pieniądze podatników może każdy ale nie każdy wydaje je mądrze.

klawy syn
Gość
klawy syn

cudow na pewno ne bedzie bo pracodawcom bedzie chodzilo o maksymalne wyruchanie pracownika z sily i zaplacenie mu najnizszej krajowej.

mmm
Gość
mmm

No to już się szykujcie na wieeeelkie korki. Jak nie wierzycie to sprawdźcie w Rudnej, co się dzieje przez brak bezkolizyjnych wiaduktów przy skrzyżowaniach ze strefami.