Pracowite wakacje Sokoła

PŁYWANIE. To były pracowite wakacje zawodników Sokoła Rzeszów, okraszone dobrymi wynikami. Najlepszym może się pochwalić Mateusz Ungeheuer, który zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

- Mateusz uplasował się także tuż za podium na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz był 8. na 50 m stylem dowolnym. W mistrzostwach wystartowało także dwoje innych reprezentantów Sokoła: Dominika Kułaga i Kamila Świeca, które zajęły miejsce w drugiej dziesiątce – mówi prezes Sokoła, Artur Baszak.

Sokół to nie tylko pływanie, ale również tenis. – Na przełomie lipca i sierpnia, 30 zawodników spędziło tydzień na obozie tenisowym w Żywcu, z kolei pod koniec sierpnia pływacy uczestniczyli w podobnym obozie w Janowie Lubelski – kontynuuje Baszak.

W październiku tego roku Sokół Rzeszów będzie obchodził jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z kolei już w najbliższy poniedziałek (10 września) rozpoczną się zajęcia z pływania i tenisa stołowego. – Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej sekcji. Oprócz szkolenia pływackiego i tenisowego, organizujemy dla naszych podopiecznych zgrupowania i obozy, jak również rajdy rowerowe i wyjazdy narciarskie – dodaje prezes Sokoła.

Więcej informacji na temat zapisów do poszczególnych sekcji można uzyskać pod nr tel. 0-501-270-186 (pływanie) i 0-503-536-893 (tenis), a także na stronie internetowej www.kpsokol.pl.