Pracownicy pogotowia wyróżnieni przez Prezydenta RP

Odznaczenia państwowe trafiły do Barbary Kopeckiej, dyspozytorki i Mariana Szebli, ratownika medycznego - otrzymali złotą odznakę, a także Moniki Kowalik, głównej księgowej (otrzymała srebrną).

MIELEC.  Podczas obchodów 120-lecia Krakowskiego Pogotowia, które stało się elementem uroczystości związanych z Ogólnopolskim Dniem Ratownictwa Medycznego, troje pracowników mieleckiego pogotowia otrzymało złote i srebrne odznaczenia “Za Długoletnią Służbę”.

Odznaczenia państwowe przyznaje Prezydent RP po rozpatrzeniu wniosków Wojewody, który na Podkarpaciu zawnioskował o wyróżnienie m.in. trójki pracowników pogotowia: Barbary Kopeckiej, dyspozytorki i Mariana Szebli, ratownika medycznego – otrzymali złotą odznakę, a także Moniki Kowalik, głównej księgowej, która cieszy się srebrną odznaką.

– Są to osoby, które od wielu lat budują to pogotowie, jego markę, status wśród innych jednostek w regionie, od dawna w pracy biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. Większość zawodowego życia spędziły w naszym pogotowiu, a to przecież wiele lat, ale nikt nigdy nie miał żadnych uzasadnionych zastrzeżeń co do ich pracy. To jest z pewnością godne dostrzeżenia – mówi Zbigniew Bober, dyrektor pogotowia.

Dla samych odznaczonych krakowska gala to wielkie wyróżnienie i przeżycie. Zgodnie tłumaczą, że w tym dniu oczy całego środowiska medycznego były zwrócone na Kraków, bo tam świętowała cała “ratownicza Polska”. To właśnie w tak ważnym dla środowiska ratowniczego momencie i w tak uroczystej atmosferze mieleckie pogotowie zaistniało na scenie ogólnopolskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments