Pracy jak na lekarstwo

W mieście, w którym dominuje przemysł ciężki, najmniej pracy jest dla osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Dziwne, ale prawdziwe.
Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. To może być kryzysowy rok dla stalowowolskiego rynku pracy. Prawie co czwarty mieszkaniec powiatu nie może znaleźć zatrudnienia od dwóch i więcej lat.

14,3 proc. mieszkańców powiatu stalowowolskiego w wieku produkcyjnym nie może znaleźć pracy. W porównaniu do niektórych innych rejonów województwa to niewiele, ale w Stalowej Woli tak źle już dawno nie było. Rekordowy pod względem zwolnień rok 2009 kończył się z 7085 osobami w rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy. Ten rekord może zostać pobity, bo na koniec ub. roku bez pracy było ponad 6,8 tys. osób, a wkrótce zaczną się rejestrować m.in. zwolnieni z Ciągarni HSW.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

jam

do “Pracy jak na lekarstwo”

 1. wybuchowy joe

  No to w Rzeszowie tez rewelacja!!! roboty duuuuuuuuuzooooooooooo!!! tylko jakos chetnych jeleni do tej pracy mało, a propagande sieje sie dookola zeby z ludzi jeszcze wiekszych durni zrobic ot wspólczesna polska polityka wobec obywateli. A czas leci dlatego kto chce byc jeleniem to mu szybko i byle jak zycie zleci ze na starosc nie bedzie mial czego wspomninac ale to na wlasne życzenie!!!!!!. Kto odwazny ten kombinuje by nie isc z prądem z jeleniami.

 2. Ambroży

  Wystarczy 5000 PLN założyć Spółkę by nieskrępowanie jako prezes wnieść bombkę do Sejmu i zarobić w try miga 3,5 mln zł?- po co harować????
  „Lukratywny kontrakt na produkcję programu Tomasza Sekielskiego dla TVP 1 w wysokości 3,5 miliona złotych zdobyła firma „Kombinat medialny” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w podwarszawskim Piasecznie.
  Jest to pierwsza produkcja telewizyjna tej spółki. Samą zaś Spółkę o kapitale założycielskim 5.000 złotych założono dopiero w maju 2012 roku. Kiedy było już pewne ! , że były dziennikarz TVN Tomasz Sekielski będzie realizował dla publicznej TV własny autorski program.
  Co oznacza, że wymienioną spółkę założono szybko i na potrzeby produkcji dla TVP. Zapytam tylko gdzie przetarg w takim razie ( ?) , skoro umowa przewiduje aż 45 odcinków tego telewizyjnego projektu za sumę jednoznacznie wysoką. Nawet laik rozumie, że pomysł autorski jest samą w sobie wartością ale nikt nie powiedział, że ma być on dodatkowo i równolegle wypełnianiem kazby w całości Prezesa Zarządu ledwie raczkującej i świeżej Spółki producenckiej.” (znalezione na blogach fragm.)

 3. brat Robert

  za to mamy jechać na szkolenie do Mali
  Bronek z Radfoslawem nam to prawdopodobnie zafundują …
  w ramach szkolenia mamy tłuc Arabów i chronić Żydów
  co z rodowitymi Murzynami ? nie wiadomo
  pewnie bedzie jak pod Nandar Khel – jak się ktory nawinie pod lufe czy stanie na wprost moxdzierza to się zatłucze
  potem proces … i uniewinni sie żołnierzy
  że niespelna rozumu byli albo cuś w tym stylu ….

 4. olegdo izy

  ale i tak wiekszość stalowolan rejestruje sie w PUP Nisko , we wiadomym celu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.