Prąd znowu podrożeje

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Wiemy już ile wyniesie podwyżka.

Średni wzrost cen dla gospodarstw domowych za energię elektryczną wyniesie 4,6 proc., co oznacza, że przy przeciętnym rocznym zużyciu energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe wynoszącym 2000 kWh koszt zakupu energii wzrośnie o około 24 zł rocznie. Nowe ceny będą obowiązywać już od 1 stycznia.

– Zmiana, o której mowa, dotyczy zakupu energii elektrycznej. Ceny i stawki za usługi dystrybucji energii elektrycznej wynikają z Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego i nie zostały ujęte w powyższym przeliczeniu – tłumaczy Jakub Jadziewicz, Dyrektor Departamentu Marketingu PGE Obrót S.A.

Zmieniony cennik dotyczy tylko opłat za samą energię elektryczną (bez przesyłu). Podwyżka 4,6 procent obowiązuje tylko gospodarstwa domowe. Inni odbiorcy, jak np. firmy czy zakłady przemysłowe mogą spodziewać się innej podwyżki cen energii.

Decyzję o podwyżkach podjął Urząd Regulacji Energetyki (URE) na wniosek operatorów energii elektrycznej z całej polski. Na rozpatrzenie czekają jeszcze nowe taryfy cen gazu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło w URE wniosek o dwucyfrową podwyżkę. Nieoficjalne informacje mówią, że PGNiG chce nawet 20 procent podwyżki. Co zrobi URE? Możliwe, że dowiemy się już w środę.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
Normalny
9 lat temu

A mogliśmy mieć Zakład Energetyczny w Lublinie i tańszy prąd …
tylko ten „lokalny patriotyzm” …
No i mamy zakład w Rzeszowie i prąd jeden z najdroższych w Polsce !
tak nam się „odwdzięczyli” panowie energetycy

wstyd – na drugi raz będę głosował aby tę bandę wywalić na zbity pysk z Rzeszowa
a prąd kupować choćby i z Czech lub Słowacji !