Prawdziwa rewolucja w testach na prawo jazdy

RZESZÓW. To ma być prawdziwy, realny egzamin na prawo jazdy, a nie jak to wygląda teraz kiedy kandydat na kierowcę może myśleć nad sytuacją na skrzyżowaniu 25 minut. Czas na jedno pytanie może ograniczyć się do kilku sekund i nie będzie możliwości powrotu do poprzedniego pytania.

Nad zmianami pracuje obecnie Ministerstwo Infrastruktury. Jak mówią sami egzaminatorzy czas zmienić skostniałe warunki egzaminu jakie obowiązują obecnie.

Obecnie kandydat na kierowcę otrzymuje na egzaminie 18 pytań wylosowanych spośród 400 pytań. Żeby zdać egzamin musi prawidłowo odpowiedzieć na 16. Jest to test wielokrotnego wyboru i trwa 25 minut. Kandydat na kierowcę może także w dowolnej chwili wrócić do poprzednich pytań i je poprawić. – Nowy egzamin ma składać się z odpowiedzi tak lub nie. Np. będzie pokazana jakaś sytuacja na skrzyżowaniu, a do tego odpowiedź – jak w danej sytuacji ma się zachować kierowca. Egzaminowany zaznaczy odpowiedź twierdzącą lub przeczącą – wyjaśnia Jerzy Moskwa egzaminator nadzorujący w rzeszowskim WORD.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments