Prawie 130 tys. zł za światło na ratuszu

Oświetlenie ratusza pochłonie z pieniędzy podatników prawie 130 tys. zł plus rachunki za prąd. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Tak miasto marnuje pieniądze podatników.

O wizji prezydenta Ferenca dotyczącej oświetlenia ratusza pisaliśmy gdy ta była jeszcze w powijakach. Choć jak informowało miasto koszt zabawy ze światłem przewidywany był na kilkadziesiąt tysięcy złotych, już wiadomo, że będzie to prawie 130 tys. zł. Wszystko oczywiście z pieniędzy mieszkańców Rzeszowa. Ale na tym nie koniec. Blask ma bić od całego rynku.

Wykonaniem oświetlenia zajmie się firma ze Szklarskiej Poręby, która w przetargu zgłosiła korzystniejszą ofertę niż firma z Gliwic. Jej zadaniem będzie zaprojektowanie oświetlenia i jego wykonanie. Ma na to czas do końca października. Na realizację iluminacji ratusza miasto podpisze umowę jeszcze w tym tygodniu.

Na tym jednak nie koniec świetlnych wizji prezydenta. Docelowo oświetlony ma zostać cały rynek począwszy od studni (inwestycja jest druga w kolejce po ratuszu) i drzewach, a skończywszy na kamienicach.

Miasto przekonuje, że dodatkowe oświetlenie ma na celu wydobycie piękna z obiektów. Ale za to “wydobywanie” zapłacą podatnicy i to pewnie dużo, biorąc pod uwagę ceny energii. Prezydenta to jednak nie zraża i chce etapami realizować swój cel. Tak jak planuje, ratusz ma rozbłysnąć jesienią tego roku, drzewa w rynku mają już świecić na wakacjach, jeżeli zaś chodzi o oświetlenie kamienic, będą musieli za to zapłacić ich właściciele. Czy podejmą się zadania? Jak na razie decyzji co do tego nie ma.

***
Prezydent Ferenc chce zrobić z Rzeszowa istne Las Vegas. Zupełnie nie liczy się z kosztami, bo i tak za jego fanaberie płacą podatnicy. Czy kosztowne doświetlenie rynku jest aż tak istotne, by przedkładać je ponad np. realizacje obietnic danych mieszkańcom Budziwoja, zanim ci zostali wchłonięci przez Rzeszów?

Katarzyna Szczyrek

do “Prawie 130 tys. zł za światło na ratuszu”

 1. ROMAN

  Do Toni- mój drogi chodzę po ziemi ponad 60 kilka lat i nie wiem o co ci chodzi z tym THC- czy o
  1/Tenet Healthcare Corporration
  2/Technika Handel Consulting
  3/Towarzystwo Hipolita Cegielskiego
  4/Tetrahydrocannabinol
  5/ Czy o grupę z 2002 roku Więcej THC Klika
  6/ Texas Historical Commission
  7/Czy o nasiona marihuany THC-THC
  mnie chodziło o to że rozwój miasta nie polega na oświetlaniu ratusza – proponuję zapoznać się z opracowaniami Pana Johannesa Hahna – członka Komisji Europejskiej związanego z Europejską wizją rozwoju miast czyli „Strategia Europa 2020″ i proponuję poczytać dokumenty tkzw. porozumienie Brukselskie- Karta Lipska- Deklaracja z Toledo- gdzie mamy opracowania na temat polityki regionalnej i rozwoju miast.
  widać wyrażnie braku powiązań pomiędzy wzrostem gospodarczym/zatrudnieniem/postępem społecznym /dysproporcjami dochodowymi itp.brakuje u nas nowego systemu zarządzania -brak przełamywania barier sektorowych – a mamy do czynienia z wizją jednego człowieka decydującą o życiu i jego kształcie w mieście z czym ja się nie zgadzam .

 2. ROMAN

  no tak popieram jeszcze oświetlić kładkę ZERO – najlepiej iluminacją czerwono/ fioletową i wszystkie markety a w przyszłym roku 2013 rozpisać przetarg na budowę np. w Malawie elektrowni atomowej bo jak wszystko zaczną iluminować to zabraknie w gniazdu prądu a w aptece też nie ma i co wtedy – ani komputer nie zaskoczy/ ani radio nie wspominam o TV- aby dowiedzieć się o kolejnych sukcesach.- pozostanie tylko poczta pantoflowa i gołebie ratuszowe do roznoszenia rewelacji.

  • Tomi

   ROMAN – jest ci znane pojęcie THC?

   Mam wrażenie, że korzystałeś podczas pisania komentarza … :)

   Odpowiem ci: Tak najlepiej wyłączyć oświetlenie, zamknąć urząd, zwolnić policjantów i zaorać ulice BĘDZIE TAŃSZE UTRZYMANIE MIASTA. :) no i będzie prąd w aptece ale tam nie ma THC :(

 3. Zdzich

  A widzieliście, jak pięknie oświetlony jest ratusz w Sędziszowie nie wiem za ile, ale chyba za darmo, bo nic nie pisali. To co Rzeszów ma być gorszy ?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.