Prawo do odpoczynku jest jednym z podstawowych praw każdego dziecka

Fot. Anna Moraniec

PODKARPACIE. Rzecznik praw dziecka Marek Michalak apeluje do uczniów o ostrożność podczas letniego wypoczynku.

- Gdziekolwiek będziecie – bądźcie zawsze ostrożni. Nie każde jezioro jest miejscem bezpiecznym dla kąpieli, nie każdy człowiek, którego poznacie jest godzien zaufania. Najważniejsze, byście cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do szkoły. Bardzo Was proszę – bądźcie rozważni i nie narażajcie siebie ani innych na niebezpieczeństwo – pisze rzecznik w liście.

Marek Michalak przypomina także rodzicom i opiekunom dzieci, że wakacje to czas wypoczynku i zabawy, ale również większych zagrożeń. – Dorośli muszą zwracać uwagę, by ich podopieczni kąpali się tylko w miejscach dozwolonych, by nie skakali do wody, gdy nie znają akwenu. Powinni też pamiętać – szczególnie podczas terenowych wycieczek – o zagrożeniu kleszczami, możliwości ukąszeń przez żmije, konieczności noszenia przez maluchy odpowiedniego obuwia i nakrycia głowy chroniącego od promieni słonecznych.

Przypomina także bezpłatny numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12, który może być przydatny w czasie wakacji.

am

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.