Premier gra na przyspieszone wybory?

W co gra premier, który zapowiedział w środę przygotowanie projektu likwidacji finansowania partii z budżetu państwa? Fot. PAP

W co gra premier, który zapowiedział w środę przygotowanie projektu likwidacji finansowania partii z budżetu państwa? Fot. PAP

WARSZAWA. Ludowcy grożą wyjściem z koalicji.

– Zakaz finansowania partii, to oznacza wojnę! To oznacza czas pożegnania. Jeśli mamy tak dalej funkcjonować, to po cholerę się męczyć. To zdanie większości PSL – powiedział w RMF FM Eugeniusz Kłopotek (PSL).

Poseł PSL odniósł się do zapowiedzianego przez premiera projektu likwidacji finansowania partii z budżetu państwa. Kłopotek podkreślił, że „Tusk to dziś facet, który kręci się w kółko”. Zaznaczył, że premier zatracił poczucie rzeczywistości, a ludzie się już na to nie nabierają. – Zbliżamy się do granicy. Jestem gotowy na każde rozwiązanie, nawet na wcześniejsze wybory. Po kolejnych wyborach nie wykluczam koalicji z PiS – ostrzegł polityk PSL.

PSL jest zadłużone
Podobnego zdanie, że premier dąży do przyspieszonych wyborów, jest Andrzej Urbański, były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego. – Nie wierzę w to, że celem premiera jest likwidacja dotacji dla partii z budżetu. Jego wiarygodność w tych sprawach jest dla mnie bliska zeru – mówi Andrzej Urbański. – W moim przekonaniu gra idzie o coś zupełnie innego. Pan premier doskonale zna stanowisko PSL-u, który nie może zrezygnować z dotacji, ponieważ jest obłożony długami, nie jest partią o świetnych rezultatach w sondażach i z tego, co wiem, dzisiaj politycy PSL-u oświadczyli, że to oznacza koniec koalicji – mówił Urbański. I ocenia, że premier próbuje w ten sposób doprowadzić do przyspieszonych wyborów.

Ratowanie wyniku
Jego zdaniem, Donald Tusk nie radzi sobie z progiem zadłużenia i recesją w kraju, a dodatkowym problemem są ostatnie sondaże, które wskazują na kilkuprocentowy spadek poparcia dla niego i rządu. Były szef kancelarii prezydenta Kaczyńskiego stwierdził, że właśnie teraz premier chce ratować wynik za wszelką cenę. – Tusk nie będzie chciał doprowadzić do tego, co się stało z SLD, które trwało u władzy do końca – wyjaśniał.

Onet.pl, TVN 24/ps

do “Premier gra na przyspieszone wybory?”

 1. witek

  Cala ekipa rzadzaca do wagonow towarowych i na Wschod.

 2. mieszkaniec podkarpacia

  Wiocha to nie tylko miejsce zamieszkania ale również stan umysłu wykreowany przez PSL.
  żebractwo, cwaniactwo, dewotyzm i złodziejstwo, taki koktail wsiowy.
  Wyłudzic dopłaty, subwencje, dodatki, zapomogi, pomodlić się w kościele i juz można iśc do lasu kraśc drewno albo zastawiać sidła.
  Chłop to chytra i przebiegła bestia. Dziwię się, że współtwórca PZPR jako drugi człon tej partii (wszak to była partia robotniczo-chłopska) nigdy nie byli postrzegani jako „komuchy”, za to robotnicy byli tak postrzegani.
  Od czasu transformacji zawsze byli koalicjantami z jakąś rządzącą partią i nie przeszkadzało im z jakiej są opcji..,( od lewa do prawa), zawsze było im po drodze do koryta oczywiście. W sumie ledwie łapali się progu wyborczego, a trzęśli wszystkimi rządami i dostawali to co chcieli.W terenie jest podobnie.., w mojej gminie wójtem jest ta sama osoba od 30 lat, był za stanu wojennego jeszcze wtedy jako Naczelnik Gminy, a obecnie zwie się WÓJTEM. To nie żart.., zastanawiam się czy to już nie monarchia i po śmierci obecnego, wójtem zostanie jego syn… Cała gmina połączona różnymi koligacjami rodzinnymi, nikt się nie wychyli bo zaraz po nim. Nepotyzm to mało powiedziane.., zastanawia mnie jedno.., kto mu oczyścił teczki …??..,skoro przechodził weryfikację, a w stanie wojennym kto nie był na usługach bezpieki nie mógł być naczelnikiem. Nikt nic mu nie może zrobić mając nawet uzasadnione racje ponieważ od powiatu przez województwo do samej stolicy ma (ponoć co mówią niektórzy znawcy tematu) silne układy w prokuraturach i sądach – taki sobie wójt…

 3. Ambroży

  Pasiak i spacerniak – najodpowiedniejszym miejscem adekwatnym dla premiera D.T. za całokształt rządów.

 4. terra

  Tuskowi już dziękujemy

 5. ZB

  …”Jego zdaniem, Donald Tusk nie radzi sobie z progiem zadłużenia i recesją w kraju.”
  Pan Kłopotek jak zwykle orbituje.A kto ,jak nie PSL jest w tej koalicjii?To nie tylko Tusk odpowiada za zadłużenie i recesje ale cały rząd z PSL,jako koalicjant.Kłopotek zapomniał,że PSL jest współautorem tych niepowodzeń i roztrwaniania skromnych zasobów budżetu.No ale wiadomo PSL to tylko koalicjant.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.