Premier obiecał miliardy na kolej, czy skorzysta na tym Mielec?

- Dziś jest być może ostatni moment na to, aby odmienić losy kolei i na długie lata zapewnić szybki rozwój regionowi – mówili na piątkowym (18 bm.) briefingu prasowym, na terenie dworca PKP Mielec, senator Władysław Ortyl i europoseł Tomasz Poręba. Fot. Archiwum

MIELEC, KRAJ. Donald Tusk obiecał 43 miliardy na modernizację polskiej kolei. Czy cokolwiek z tej puli trafi na rewitalizację torowiska Dębica-Mielec-Ocice?

W tzw. drugim expose premier Donald Tusk zadeklarował przeznaczenie w kolejnych latach 43 mld złotych na rozbudowę i modernizację dróg oraz linii kolejowych w Polsce. To zainspirowało mieleckich polityków PiS – senatora Władysława Ortyla i europosła Tomasza Poręby – do wystosowania apelu do posłów koalicji w sprawie linii kolejowej nr 25 Dębica-Mielec-Ocice, która od dziesięcioleci czeka na rewitalizację.

Adresatami tego apelu są przede wszystkim podkarpaccy parlamentarzyści PO i PSL. – Zwracamy się do nich o natychmiastowe działania na rzecz wykorzystania części z 43 mld zł, które zadeklarował premier Donald Tusk na modernizację mieleckiej kolei – czytamy w piśmie podpisanym przez senatora Władysława Ortyla i europosła Tomasza Porębę.

- O znaczeniu linii Dębica-Mielec-Ocice dla rozwoju północnej części Podkarpacia nie musimy nikogo przekonywać. Od lat podejmujemy działania na rzecz modernizacji tego połączenia. W ostatnich latach z naszej inicjatywy odbyły się dwa duże spotkania w tej sprawie. Dzięki zaangażowaniu samorządów, udało się wykonać studium wykonalności, które określa warunki techniczne, finansowe i środowiskowe dla rewitalizacji tej linii.

- Dzięki deklaracji premiera Tuska, potwierdzonej przez ministra transportu, Sławomira Nowaka, o przeznaczeniu dużych środków na remont linii kolejowych w Polsce, pojawia się być może ostatnia szansa, aby mielecką kolej uratować. By tak się stało potrzebna jest wola polityczna i decyzja rządu w tej sprawie. Rola podkarpackich parlamentarzystów PO-PSL jest więc w tej chwili szczególna – przekonują Ortyl i Poręba

Paweł Galek

do “Premier obiecał miliardy na kolej, czy skorzysta na tym Mielec?”

  1. K.Bimbała

    Dziś podczas debaty budżetowej kiedy przemawiała pos. Szydło posłanka PO Skowrońska zajadała pełną gębą ze swoja koleżanka klubową o dość dużej tuszy i co najgorsze mruczała coś i wytrącała posłankę , zamiast słuchać i myśleć! Wstyd – żenada jakby z dalekiej zapadłej wsi pochodziła!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.