Premier ogłosił kolejne obostrzenia

Fot. KPRM

– Przed nami pewien okres, który nazywamy „sto dni solidarności“. To dlatego, że na końcu tego okresu wysoce prawdopodobne jest, że będzie dostępna szczepionka – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, przedstawiając kolejne obostrzenia.

– Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o reżim w swoich sklepach tak, jak to jest w sklepach spożywczych – zapewnił premier. Nowe regulacje będą obowiązywać do 27 grudnia.

– Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. – Warunkiem jest utrzymanie dyscypliny każdej placówki, każdego sklepu, każdej galerii handlowej, każdego sklepu meblowego, jeżeli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane – powiedział premier.

Placówki gastronomiczne pozostają zamknięte.

Szkoły zamknięte do świąt

Jak poinformował Mateusz Morawiecki, nauczanie zdalne potrwa do 24 grudnia. To nie wszystko. – Podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia, między 3 a 17-18 stycznia – oświadczył szef rządu. Tłumaczył, że do tej pory ferie były rozłożone na różne województwa w różnym czasie po to, by ruch turystyczny w gospodarce był większy, tym razem mają być skumulowane w jednym czasie, aby ten ruch był jak najmniejszy. Apelował do Polaków, by ograniczyli mobilność i pozostali w domach, aby „przerwać łańcuch zakażeń”.

Będzie zakaz przemieszczania się?

Szef rządu odniósł się do nadchodzącego okresu świąt Bożego Narodzenia. – To moment, w którym rodziny się spotykają, dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, by to były spotkania w gronie małych rodzin. Tych, z którymi mieszkamy – mówił Morawiecki.

Poinformował o planach rozwiązań prawnych, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Zaapelował także, by nie przemieszczać się pomiędzy miastami, „bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być potem restrykcje”. – Dlatego rozpoczynamy to sto dni solidarności, które pomogą nam lepiej przetrwać okres najbliższych miesięcy – wskazał.

 

1 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mosiek i Guta
Mosiek i Guta
4 dni temu

A to dlaczego Ja i Guta mamy tyle minusów Ajwajjjjjj

Job twoja mać
Job twoja mać
5 dni temu

***** ***

radek
radek
5 dni temu

Panika,połączona z arogancją,samochwalstwo na nieznanym dotychczas poziomie,służą rządzącym do przykrywania coraz bardziej widocznej niekompetencji.Prowadzi to kraj do nieszczęść i ludzkich tragedii. PiS utraci władzę ale pozostawi zrujnowane państwo i okaleczonych ludzi.

prosto z chlewu
prosto z chlewu
5 dni temu

Ciekawe na co tu liczy ten ukryty ultrakatolicki faszystowski wieprz od nieroba K. Bosaka? Na „plusy”? Minus to dla niego „wyróżnienie”, a buta szkoda, żeby takiemu kopa do dupy zasadzić i w faszystowskim gównie się ubabrać!

Anty pislam
Anty pislam
5 dni temu

Niech kaczorowi kota zaszepi

Mosiek i Guta
Mosiek i Guta
5 dni temu

Aj waj aj waj to jest nasz sługus Ajwajjjjjj

zenon
zenon
5 dni temu
Reply to  Mosiek i Guta

Masz rację, Mosiek. Morawiecki ma żydowskie pochodzenie, a jego dzieci uczą się w żydowskiej szkole. Takie są fakty.

Last edited 5 dni temu by zenon
radek
radek
5 dni temu

Ten facet zatracił kontakt z rzeczywistością a jego cynizm przekracza kolejne granice. Zapowiada „100 dni solidarności”,co w jego ustach jest drwiną z milionów Polaków, ponieważ właśnie dzięki postawie ludzi z wszelkich środowisk,ich bezinteresowności i życzliwości zapewnia się trwanie państwa. Niekompetencja ekipy rządzącej,butna i arogancka jej postawa,kłamliwa propaganda,szczucie na obywateli nie spowodowały fali wrogości wzajemnej, co skutkuje tym,że naród w swej większości pomaga sobie wzajemnie nie czekając na zachęty Morawieckiego.