Premier powinien zabrać głos

W jednym z oddziałów Amber Gold. Prezes firmy, Marcin Plichta, zapowiedział w poniedziałek, że firma jest w stanie zwrócić pieniądze wszystkim klientom, ale cała operacja może potrwać nawet trzy dni.

WARSZAWA. Amber Gold nie wywiązuje się z obietnic.

Rząd Donalda Tuska „stoi na oszustwie” – uważa Arkadiusz Mularczyk. Szef klubu Solidarnej Polski za sytuację z firmą Amber Gold i upadającymi biurami podróży wini rząd.

Dlatego polityk domaga się, by w ciągu dwóch dni głos w tej sprawie zabrał premier Donald Tusk. – Panie premierze jak to jest, że w państwie polskim firmy wyciągają środki finansowe z kieszeni Polaków, jak to jest że upadają biura podróży, jak to jest że za rządów Donalda Tuska dochodzi do tylu oszustw – pytał na konferencji polityk Solidarnej Polski.

Arkadiusz Mularczyk chce też wiedzieć,  jak była rola syna szefa rządu w przedsięwzięciu Amber Gold i powiązanych z firmą linii OLT. – To nie jest tak panie premierze, że pana syn może pracować gdzie chce i za ile chce – zwrócił się do Donalda Tuska polityk SP i dodał, że Michał Tusk zatrudniony był w Portach Lotniczych i przekazywał wiedzę firmie OLT. Zdaniem Arkadiusza Mularczyka, możemy mieć do czynienia z konfliktem interesów.

Arkadiusz Mularczyk powiedział na konferencji prasowej, że jeśli szef rządu nie zajmie stanowiska w sprawie Amber Gold, to Solidarna Polska będzie domagała się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w tej sprawie.

PO: rząd nie jest winien
Tymczasem poseł PO Andrzej Halicki nie jest zaskoczony tym, że za problemy prywatnych firm opozycja obwinia rząd. Polityk partii rządzącej mówi, że nie jest zdziwiony, że rząd odpowiada za nietrafne wybory dotyczące lokat. Halicki powiedział, że nad wyraz atrakcyjnym ofertom należy się po prostu dobrze przyglądać.

Obiecanki cacanki
Wczoraj Amber Gold po raz kolejny obiecywał, że będzie zwracał swoim klientom pieniądze z zakończonych lokat. Wypłaty miały ruszyć po godz. 12. Według wcześniejszych zapewnień spółki miało się to stać dzień wcześniej. Do chwili zamknięcia tego wydania naszej gazety nie było wiadomo, czy parabank wywiązał się ze swej kolejnej obietnicy.

Źródło: tvn24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Hi Hi – jak się odezwie jak siedzi w szafie?? , tylko dymisja ” NIE RZĄDU” , później TS . I jak ostatnio AMBER GOLD skomentował kwiat PO prof S.Niesiołowski w uzasadnieniu dodałbym tylko ,że jest niezaprzeczalnie sam sobie winien!.
ps. źródło TVN jest na coraz większym deficycie – kłamstwo nie popłaca.