Prestiżowy obiekt czeka na inwestora

TARNOBRZEG. Miasto szuka inwestora, który stworzy centrum konferencyjne na dzikowskim zamku

Zabytkowy obiekt po prawej stronie zamku dzikowskiego powinien stać się centrum konferencyjno – restauracyjnym o wysokim standardzie – mówią władze Tarnobrzega i zapewniają, że już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, który powinien skusić inwestorów na tę prestiżową lokalizację.

Budynek byłej kuchni zamkowej, a następnie internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Tarnobrzegu stoi opustoszały od wielu lat. Zabytkowy obiekt o ogromnym potencjale restauracyjnym upomina się o odnowienie, bo przy zamku, który dzięki 12 mln zł odzyskuje dawną świetność, zdaje się być zupełnie zapomniany przez władze miasta.

– Nie zapomnieliśmy o byłym internacie – zapewnia Norbert Mastalerz. – Remont tego typu obiektu jest kosztowny, z racji tej, że są wykonywane przez specjalistyczne firmy pod kontrolą konserwatora zabytków, ale wierzę, że na kanwie tegorocznej promocji zamku w dzikowie, odnowienia elewacji tego obiektu, znajdzie się inwestor, który chciałby zainwestować w ten znajdujący się na terenie zespołu parkowo – zamkowego obiekt.

Władze miasta zapowiadają, że na zagospodarowanie budynku będzie ogłoszony przetarg. Nie zostanie on natomiast sprzedany, a jedynie wydzierżawiony na korzystnych warunkach na 15 – 25 lat.

– O ile sprzedaż gruntów w mieście nie budzi w mieście jakiś kontrowersji, o tyle sprzedaż części zamku mogłaby spotkać się ze sprzeciwem lokalnej społeczności. Nie sprzedamy więc tego budynku, ale spróbujemy znaleźć inwestora, który stworzy tam kompleks konferencyjno – restauracyjny z miejscami hotelowymi. Drugi obiekt do zagospodarowania na terenie parku dzikowskiego to parterowy budynek po prawej stronie od bramy zamkowej. On także ma swój potencjał i chcielibyśmy go wykorzystać.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments