Prezent dla wcześniaków

Fot. materiały prasowe

STALOWA WOLA. Nowoczesny przyłóżkowy aparat rentgenowski dla szpitala powiatowego za prawie 100 tys. zł.

Kilka miesięcy temu do Fundacja Polsat nadszedł list z Oddziału Neonatologicznego w Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli.

- Ostatnio, na naszym oddziale rodzi się coraz więcej chorych wcześniaków – pisała Alicja Zaborowska, ordynator neonatologicznego. – Nasz oddział jest usytuowany w innym pawilonie niż pracownia rentgenodiagnostyczna. Aby wykonać zdjęcie płuc u chorego noworodka, musimy przetransportować go ponad 200 metrów, szpitalnymi, zimnymi korytarzami. Niektóre z noworodków wymagają wsparcia oddechowego z respiratora i nie nadają się do takiego transportu. W takim przypadku diagnostyka problemu zdrowotnego jest bardzo opóźniona. Uprzejmie proszę o zrozumienie i wsparcie naszego oddziału i pomoc naszym małym pacjentom.

Na oddziale rokrocznie przychodzi na świat około 1000 noworodków, niektóre z nich wymagają badań diagnostycznych. Fundacja Polsat przychyliła się do prośby pani ordynator i w czerwcu przeznaczyła 97 777 zł na zakup przyłóżkowego aparatu rentgenowskiego.

- Szpital w Stalowej Woli może poszczycić się świetnymi, zaangażowanymi w swoją pracę specjalistami: lekarzami i pielęgniarkami, którzy każdego dnia walczą o życie i zdrowie swoich pacjentów – mówi aktorka Elżbieta Zającówna, wiceprezes Fundacji. – Fundacja POLSAT, w miarę swoich możliwości, np. poprzez ufundowanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, pragnie pomagać im w ich ciężkiej pracy, by była choć trochę łatwiejsza.

hk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.