Prezentacja na ul. 3 Maja

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Promocja walorów kulinarnych oraz bogactwa dziedzictwa kulturalnego i rękodzieła to główny cel „IV Targów Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego”, które odbędą się w niedzielę, 2 września, przy ul. 3-go Maja w Rzeszowie.

Uroczyste otwarcie Targów zaplanowano na godz. 13.00.

W imprezie udział weźmie 25 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa. W trakcie Targów przewidziano wiele atrakcji. Odbędą się m.in. prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych oraz rękodzielniczych wytwarzanych przez LGD, czego zwieńczeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepsze stoisko wystawowe”. Ponadto najmłodsi odwiedzający Targi będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z wiedzy nt. Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W czasie imprezy zaplanowano także występy artystyczne m.in.: w wykonaniu artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Rzeszowskiego Domu Kultury i Rzeszowskiej Grupy Artystycznej pana Arkadiusza Kłusowskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca „Twierdzanie”.

Organizatorami Targów są: Województwo Podkarpackie, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Polskie Radio Rzeszów.

hk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments