Prezes JAFAR-u w Jaśle zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali Edwarda G. w miniony czwartek. Mężczyzna został aresztowany, jest podejrzewany o dokonanie przestępstw przeciwko mieniu. Fot. terazJaslo.pl
Funkcjonariusze CBA zatrzymali Edwarda G. w miniony czwartek. Mężczyzna został aresztowany, jest podejrzewany o dokonanie przestępstw przeciwko mieniu. Fot. terazJaslo.pl

JASŁO, PODKARPACIE. Aresztowanie Edwarda G. nastąpiło w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, dotyczącego podejrzenia korupcji w instytucjach państwowych i samorządowych na Podkarpaciu.

Agenci CBA – na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie – zatrzymali Edwarda G., prezesa Fabryki Armatur JAFAR w Jaśle. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący dokonania przestępstw przeciwko mieniu i został tymczasowo aresztowany. Wiadomo także, że sprawa ta wiąże się z rzekomą aferą korupcyjną w podkarpackich urzędach.

– Funkcjonariusze CBA na nasze polecenie zatrzymali Edwarda G. w miniony czwartek. Mężczyzna został przesłuchany, jest podejrzewany o dokonanie przestępstw przeciwko mieniu – potwierdził Piotr Kosmaty, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. – O jakie konkretnie przestępstwa chodzi nie mogę aktualnie poinformować z uwagi na dobro toczącego się w tej sprawie postępowania wyjaśniającego – zaznaczył. – Krakowski sąd zastosował wobec prezesa JAFARU areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy – dodał.

“To dopiero początek zatrzymań w tej głośnej sprawie”
– Faktem jest, że zatrzymanie Edwarda G. nastąpiło w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, dotyczącego podejrzenia korupcji w instytucjach państwowych i samorządowych znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego – informuje w rozmowie z nami Piotr Kosmaty. – Mogę jeszcze potwierdzić, że to dopiero początek zatrzymań w tej głośnej sprawie – mówi nam. Zdradza także, że kilka tygodni temu została zatrzymana przez funkcjonariuszy CBA jeszcze jedna osoba, która również usłyszała zarzut dokonania przestępstw przeciwko mieniu. Nasz rozmówca nie chce jednak podać o kogo konkretnie chodzi, zasłaniając się dobrem śledztwa. Zdradza jedynie, że nie jest to urzędnik państwowy ani samorządowy, lecz osoba prywatna. – Osoba ta odpowiada z wolnej stopy. Nic więcej nie mogę powiedzieć – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2013 roku agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali kilka urzędów na Podkarpaciu, między innymi w Krośnie i w Jaśle. A sprawdzane były m.in. urzędy starostw, sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy. Jak informowaliśmy, działania te odbywały się w ramach tajnego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie. Wówczas została zabezpieczona dokumentacja między innymi w Starostwie Powiatowym w Jaśle.

– Agenci CBA faktycznie odwiedzili jasielskie Starostwo Powiatowe. Poprosili nas o udostępnienie dokumentów, które starostwo posiada. No i my przekazaliśmy owym agentom dokumenty z kilku dziedzin, między innymi z Wydziału Komunikacji i Wydziału Edukacji – wyjaśniał wówczas w rozmowie z Super Nowościami starosta jasielski Adam Kmiecik. Z naszych ustaleń wynika, że agentów CBA nie było ani w Urzędzie Miasta Krosna, ani w jasielskim magistracie. Nie przeszukali oni także Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

zastanawiam się dlaczego jeszcze od 1989 roku CBA – nie zainteresowała się przekrętami które mogły by mieć na sumieniu ; babcie klozetowe
– czyli albo nie ma w ich działalności możliwości / albo kasa którą obracają jest nieistotna
– no bo zawsze jak przekręt to kwoty z kilkoma zerami i zawsze to ktoś na piedestale który ma dostęp do tych zer- czyli Pecunia non olet – czyli od kiedy homo sapiens zlazł z drzewa nie przebiera w środkach aby jego konto w banku rosło a jak szmal jest trefny no to go upycha w skarpecie – co ?

ala
ala
7 lat temu

a i jeszcze jedno. czas zeby cba przygladnelo sie biznes ustawkom wladz rzeszowa

ala
ala
7 lat temu

ciekawe czy naprawde bral w lape czy tylko go kolesie wystawili do odstrzalu. pilnujcie sprawy bo przekrety urzednikow na podkarpaciu to normalka jak w ukrainskim biznes planie

waldek
waldek
7 lat temu
Reply to  ala

….. a co ty masz do ukraińskiego biznes planu ??????????????????? znasz się na tym????? czy tak sobie po prostu chlapiesz od rzeczy??????? Pewnie nawet nie wiesz, dla czego krowa sra dużymi plackami, a koza małym groszkiem? No i …. nie wiesz????
..to najpierw naucz się o gównie, a potem będziesz gadać o ukraińskim biznes planie i t.d. OK?

kio
kio
7 lat temu

Kiedy CBA zajmię się Izbą Celną w Przemyślu, tam ciągle przyjmują za kasę.

Greg
Greg
7 lat temu

bardzo dobrze, niech jeszcze do władz samorządowych się wkońcu dobiorą!