Prezes Lato zarabia 170 tysięcy miesięcznie!

Pensja prezesa PZPN Grzegorza Laty wynosi ok. 170 tysięcy złotych miesięcznie!

KRAJ. Nieprawdopodobnie wysokie dochody szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

11 milionów złotych w cztery lata? To nie dochody szefów wielkich koncertów. Ta niewyobrażalna kwota w niedługim okresie zasili konto Grzegorza Laty, niegdyś świetnego piłkarza, teraz szefa krytykowanego za nieudolność i korupcję Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Z wyliczeń jednej z ogólnopolskich gazet wynika, że miesięczne zarobki prezesa oscylują w granicach 170 tysięcy złotych! Lato pobiera bowiem dwie pensje, jedną z PZPN, drugą od UEFA jako szef spółki Euro 2012-Polska. Dochody tu są iście królewskie. Rok pracy na tym stanowisku to nawet kwota blisko 1,5 miliona złotych. Według gazety czteroletnie pobory z tych źródeł zasilą konto Laty kwotą co najmniej 8 milionów złotych. Do tego, po mistrzostwach Europy dojdzie jednak jeszcze przyznawana przez UEFA zwyczajowa premia, która wynosi od pół miliona do nawet miliona euro. Łącznie więc Lato może zarobić nawet 11 milionów złotych.

Są pieniądze na pensje, nie ma dla młodzieży
Informacja o zarobkach Laty wywołała szok i oburzenie nie tylko wśród kibiców, ale i ludzi nie interesujących się sportem. “Bagno”, “skandal”, “rozbój” to jedne z delikatniejszych określeń na internetowych forach. Internauci przypominają, że PZPN to stały klient prokuratur, że polska piłka targana jest korupcją, że brakuje pieniędzy na amatorski sport, czasem nawet na stroje dla najmłodszych piłkarzy, na opłacenie trenerów, tymczasem związkowi bonzowie zarabiają krocie.
Zarobki zarówno Laty jak i innych włodarzy polskiego futbolu lawinowo rosną od dłuższego czasu. W 2008 roku jedną z pierwszych decyzji nowych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej było przyznanie prezesowi już wówczas rażąco wysokiej pensji: 28,5 tys. Im dłużej Lato jednak pozostaje na stanowisku, tym większy ma apetyt na pieniądze. Mimo, że polski futbol nie ma się czym pochwalić, w rankingach FIFA jesteśmy za reprezentacjami krajów o których istnieniu wielu z nas nawet nie wie, to dochody szefa PZPN stale rosną. W grudniu 2009 roku było to już 50 tys. złotych.

Świetny piłkarz, kiepski prezes
Wczoraj bezskutecznie, wielokrotnie usiłowaliśmy porozumieć się z prezesem Latą. Niestety jego telefon nie odpowiadał. W bardzo ostrych słowach wypowiada się za to o swym byłym przyjacielu skonfliktowany z nim teraz Kazimierz Greń, szef Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
- Od dawna już o tym mówiłem, że zarobki szefów PZPN są skandalicznie wysokie. To rozbój w biały dzień. Lato był niegdyś świetnym piłkarzem, ale związkiem zarządza na poziomie B-klasy, albo i gorzej, a zarabia krocie. Tym skandalem powinny zająć się władze państwowe – mówi mocno poddenerwowany Kazimierz Greń, który z zarządu związku ustąpił twierdząc, że nie może pogodzić się z nieprawidłowościami do jakich tam dochodzi.

Grzegorz Lato uchodzi za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii Polski. Był złotym i srebrnym medalistą olimpijskim, dwukrotnym brązowym medalistą świata. W Niemczech w 1974 roku został królem strzelców. Był liderem Stali Mielec, z którą zdobywał mistrzostwo Polski. Grał w drużynach w Belgii, Meksyku i Francji. Po skończeniu kariery zawodniczej bez większego powodzenia parał się trenerstwem. W latach 1991-95 był senatorem SLD wybranym z naszego regionu.

Szymon Jakubowski

do “Prezes Lato zarabia 170 tysięcy miesięcznie!”

 1. Greniek

  Wziąć taczki i prezesa do mielca wywieźć.

 2. ANDRZEJ

  odkąd w naszej POLSCE rządzi platforma machlojki korupcje to norma

 3. barti

  bez komentarza…. ; powinien zrzec sie pensji

 4. eeeedka

  to jest jakaś farsa…. jak to możliwe, że za nieudolność można dostawać tyle kasy???
  i to z naszych kieszeni….
  ktoś dobrze powiedział: coś takiego może być rzeczywistością tylko w Polsce….

 5. rzeszowianin

  piłkarski poker … ;)

 6. ja

  i Lato nie do ruszenia! Wszedzie przekręty i korupcja a on ma to gdzieś i trzepie kasę bez studiów, wykształcenia. Prosty chłop co dwóch zdań poprawnie po polsku nie powie.

 7. bob

  3 ci swiat sie moze uczyc.
  Azeby zwiazac koniec z koncem , powinien dolozyc do tego diete posla albo senatora.
  Po mistrzostwach , za zaslugi , zostanie europoslem.
  Czy zona jego nie jest prezesem kobiecego PZPN ? .
  Jak nie – to bedzie.

 8. Janusz

  PLATINI PYTA LATE,- „HOW ARE YOU?” , LATO ODPOWIADA – ” NIE MAM ZEGARKA”. ALE JAJA!!!

 9. Tomek

  TAK WYGLADAJA DICHODY SZEFA MAFI !!!!!!!!!!!!!!!! Alle kto go ruszy
  TUSK ????

 10. Włóczykij

  To nie dochody szefów wielkich koncertów. ?????????

 11. sara

  za coś musi pić

 12. MACIORA

  TO SYTUACJA TYPOWA DLA KRAJÓW ŹLE RZĄDZONYCH,GDZIE KORUPCJA I NEPOTYZM JEST NA PORZĄDKU DZIENNYM ,GDZIE PRACY SIĘ NIE DOSTAJE TYLKO ZAŁATWIA!!ZRESZTĄ SŁOWO ZAŁATWIĆ COŚ, WESZŁO W KREW NASZYM TFU POLITYKOM!!W TAKICH KRAJACH JAK POLSKA ARMIA URZĘDNIKÓW, ARMIA MINISTRÓW, STANOWI CEL SAM W SOBIE!!DO TEGO BRAK REFORM, WSZYSTKO DZIAŁA BYLE JAK NA ODCZEP SIĘ!!DLATEGO NIE DZIWIĄ ZAROBKI PANA LATY I KOLEGÓW, CHOĆ TO CYNIZM I BUTA ALE W POLSCE TO NIESTETY NORMA!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.