Prezes NFZ bezprawnie uchylił wyniki przetargu

- Szef Centrum Ratownictwa Medycznego, Jerzy Tarkowski: - Sprawiedliwości stało się zadość. Fot. Monika Kamińska

JAROSŁAW, WARSZAWA. Spór pomiędzy Centrum Ratownictwa Medycznego i Centrum Opieki Medycznej rozstrzygnął sąd.

Przedwczoraj (6 marca) przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok korzystny dla jarosławskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Z relacji pełnomocników spółki obecnych na rozprawie wiemy, że: – (…)WSA stwierdził w sposób jednoznaczny naruszenie przez prezesa NFZ fundamentalnych zasad obowiązujących w postępowaniu administracyjnym (…).

Wynika z tego, że prezes NFZ bezprawnie uchylił wyniki przetargu na usługi ratownictwa medycznego w Jarosławiu i powiecie, w którym wygrało CRM. Niezgodny z prawem jest też kolejny przeprowadzony przetarg, w którym wygrało COM.

Przypomnijmy: do zeszłorocznego przetargu na jarosławskie „pogotowie” stanęła prywatna firma Centrum Ratownictwa Medycznego i miejscowy szpital, czyli Centrum Opieki Medycznej. Szpital „przepadł”, bo gdy przyszło do sprawdzania sprzętu, okazało się, że nie ma sprawnych krótkofalówek. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie powierzył obsługę pogotowia CRM-owi. W COM-ie rozpoczęły się protesty. W najbardziej gorącym okresie kampanii wyborczej do Parlamentu, prezes NFZ uchylił decyzję POW NFZ i ten zdecydował się na rozpisanie nowego przetargu, w którym ze względu na, delikatnie mówiąc, zaskakująco niska cenę usług, wygrało COM. Spółce CRM wypowiedziano umowę. Sprawą zainteresowała się NIK, która stwierdziła, że w pierwszym przetargu nie było uchybień. Tymczasem prezes CRM, Jerzy Tarkowski zdecydował się oddać sprawę do WSA.

Prezes wydal głupią decyzję, zapłacimy wszyscy

Wyrok zapadł przedwczoraj (6 marca). Jest bardziej niż korzystny dla firmy Tarkowskiego. Z relacji adwokata Łukasza Kurowskiego i radcy prawnego Tomasza Bazana, pełnomocników CRM wiemy, jak uchylenie decyzji prezesa NFZ uzasadnił warszawski WSA. – WSA stwierdził w sposób jednoznaczny naruszenie przez Prezesa NFZ fundamentalnych zasad obowiązujących w postępowaniu administracyjnym. Sędziowie jednomyślnie uznali, że CRM, bez swojej winy nie uczestniczyło w procesie odwoławczym, czym bezprawnie pozbawiono go prawa do obrony słusznych racji. W wyniku wydania przez prezesa NFZ decyzji – “bubla prawnego” CRM traciło wieloletni kontrakt. Co więcej, koszty tego kuriozalnego rozstrzygnięcia poniosą zwykli obywatele. To Skarb Państwa zmuszony będzie pokryć koszty postępowania sądowego – podkreślają prawnicy dodając, że wyrok WSA w Warszawie, choć nieprawomocny oznacza, że na mocy decyzji dyrektora POW NFZ w Rzeszowie  z lipca zeszłego roku. CRM powinno obsługiwać teraz jarosławskie pogotowie  Jerzy Tarkowski, prezes CRM-u jest szczerze zadowolony z wyroku. – Sprawiedliwości stało się zadość – powiedział w rozmowie z nami. – Mam nadzieję, że ten wyrok będzie precedensem i pokaże, że nie można działać wbrew prawu, nawet będąc prezesem NFZ – dodał.

Monika Kamińska

do “Prezes NFZ bezprawnie uchylił wyniki przetargu”

 1. kol.

  „…sąd sądem ale sprawiedliwość po naszej stronie…” i tak właśnie ma być a teraz to ukarać winnych z NFZ niech oni zapłacą za ta machloje z drugim przetargiem. gratulacje p. Tarkowski

 2. paw

  tak trzymać P.Tarkowski

 3. iga

  serdecznie gratuluję, tak trzymać Panie Tarkowski !!!!!! :-))))

 4. JA

  patologia, jak przejmie pogotowie Tarkowski to się wyprowadzam z tego miasta. Jak można używać tlenu technicznego do ratowania ludzkiego życia? Jakim cudem mogło przekazać NFZ pogotowie Tarkowskiemu przed wykorzystaniem wszystkich organów odwoławczych szpitala? To są po prostu kpiny.

 5. Zakład Prywatny

  A ja bym chciał miec swoje prosektorium Pani Dyrektor

 6. Adaś

  olek nie państwo a…ty i wszyscy podatnicy zapłacą:) Jak będzie jezdził COM to odszkodowanie dla CRM jak będzie jezdził CRM to odszkodowanie dla COM …A TO POLSKA WŁAŚNIE!:)

 7. olek

  I prawidłowo , a teraz odszkodowanie państwo zapłaci z naszych pieniedzy.

 8. ROMAN

  no to myślał chyba że jest Bogiem i Carem – zabra łsię za władanie co ?

  • Ireneusz

   Panie Tarkowski jest Pan Wielki czas pokazac ze na układy nie ma rady A jednak Czekamy na Panskie karetki w Jarosławiu ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.