Prezydent Adamowicz broni Lenina

Stoczniowcy odcinają nazwę „Lenina” znad historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Fot. PAP

GDAŃSK. Trwa spór o napis na stoczni.

– Mam wrażenie, że przewodniczący Piotr Duda wraz z kolegami próbuje nam narzucić swoją wizję historii – napisał na Twitterze Paweł Adamowicz. To reakcja na to, że działacze „Solidarności” odpiłowali napis „im. Lenina”  znad bramy Stoczni Gdańskiej. I dodał: „32 lata temu nikomu nie przeszkadzał napis”.

Prezydent Gdańska stwierdził również, że „brutalizacja życia publicznego i łamanie prawa nie mają nic wspólnego z „Solidarnością” i dziedzictwem Sierpnia 1980 r.”
Odpowiadając na zarzuty o próbę narzucenia swojej wizji historii przez związek oraz „że 32 lata temu napis nikomu nie przeszkadzał”  Duda stwierdził: – Ja wtedy byłem młodym chłopakiem i pamiętam, że ludzie mieli dość Lenina. Gdyby tak nie było – gdyby im się podobał ten napis – to dalej by wisiał. Argumenty pana Adamowicza uważam za nietrafne, niezależnie jakie było przesłanie przywrócenia napisu.- powiedział szef „S”.

I stanowczo zaznaczył: – Równie dobrze można by przywrócić Stalinogród zamiast Katowic. Ci, którzy ściągali ten napis, to byli ludzie, którzy w latach 70. byli represjonowani. Dziś mieli łzy w oczach. To miejsce tworzą ci ludzie i ci ludzie zdecydowali – przekonywał Piotr Duda.

Członkowie Komisji Krajowej NSZZ „S” z szefem związku Piotrem Dudą na czele odpiłowali we wtorek napis „im. Lenina” znad bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, który wisiał tam od maja z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Źródło: tvn24/ps

do “Prezydent Adamowicz broni Lenina”

 1. ruskowsianin

  No to jeszcze odpilujcie w Oswiecimiu „Arbait mach frei” bo to tez przeciez nieprawomyslne.
  Przeciez to przeciw ludziom jak i w napisie stocznie.
  Powie kto ze jest to tylko historia tez nie pasuje bo napis na stoczni to TEZ HISTORIA !!

 2. mono

  Warto wiedzieć kto zaprojektował ten napis i zgarnął za to duże pieniądze.
  Pani Dorota Nieznalska dostała zlecenie. Pewnie w nagrodę za dzieło sztuki, w którym na krzyżu powiesiła męskie genitalia. Sądy nie dopatrzyły się w tym bluźnierstwa i obrażenia uczuć religijnych chrześcian.

 3. K.Bimbała

  Polecam odsłuchać dostępny YOU TUBE program TV TRWAM p/t Po stronie prawdy z dn 29.08.2012 na temat tego dobrodzieja z Gdańska , jeżeli jeszcze ktoś ze słuchających wczorajszą dyskusję sejmową na temat AG ma zaniki pamięci i brak własnego zdania?. Napis ten kosztował UM ponoć za odtworzenie w ub 68 000zł.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.