Prezydent chce nam ukraść wsie

Paweł Baj (od lewej), burmistrz Głogowa Młp., Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko i Wojciech Wdowik,, wójt gminy Świlacza są przeciwni przyłączaniu wsi z tych gmin do Rzeszowa. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Mocniejszy samorząd, jakim jest Rzeszów, nie może niszczyć mniejszych gmin i siłą wydzierać wsi z ich terenu – mówił podczas czwartkowej konferencji Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko.

- Myślę, że pani wojewoda da pozytywną odpowiedź i opowie się za poszerzeniem granic miasta – stwierdził stanowczo Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Inne zdanie na ten temat mają Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp, Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko i  Wojciech Wdowik, wójt gminy Świlcza. – Rozmawialiśmy z panią wojewodą Małgorzatą Chomycz i naszym zdaniem do końca kwietnia opowie się przeciw włączaniu naszych wsi w granice Rzeszowa – powiedział Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.

and

do “Prezydent chce nam ukraść wsie”

 1. Jan

  Grupka podrzeszowskich wójtów, aby utrzymać się na stanowiskach, blokuje rozwój Rzeszowa i nasze szanse na przyszłość. Żenujące.

 2. realistka

  Do miasta nie chcą przyłaczenia, ale do miasta dzień w dzień dojeżdżają. Korzystają z dróg i innych miejskich dóbr. To przez nich na wlotach i wylotach z miasta tworzą się takie korki. Bez miasta obyć się nie mogą. Najwyższy czas, by i podatki ich szły na to co używają. Dają się mamić swoimi władzami, które boją się stracić stołki. Mieszkańcom obojętne jest gdzie będą wpływać ich podatki. Zresztą w gminach, większe wsie wykorzystują słabsze i te drugie przy mieście więcej skorzystają.

 3. PIOTR

  Mieszkam w przyłączonej do Rzeszowa Przybyszówce. Przed przystąpieniem do miasta wójt gminy Świlcza też straszył różnymi podatkami itd . Dużo obiecywał a nic nie robił .Trzeba przyznać nieżle namieszał ludziom w głowach .Po przystąpieniu okazało się że nie jest tak żle mamy nowe wyasfaltowane drogi , kanalizację , chodniki , oświetlenie itd. itd. Najlepszy przykład jest przejeżdżając przez Bziankę jak gmina dba o drogi , a jest tam tylko odcinek drogi około 500 m . dziury ,nierówności , a potem zaczyna się gmina Boguchwała to jest w miarę możliwie. Dziwię się mieszkańcom Bzianki że nie chcą przystąpić do miasta.

 4. tatamama

  Dokładnie jest tak jak piszesz.Zgadzam się z Tobą. Z jednej strony nie chcielibyśmy aby Nasze dzieci musiały w przyszłości wyjeżdżać za chlebem za granicę czy nawet do Warszawy lub choćby innego miasta w Polsce które się właśnie rozwija a sami blokujemy rozwój Naszego Rzeszowa i zabieramy szansę pokoleniom. Tylko głupie tłumaczenie że podatek od nieruchomości mieszkańcom obecnych wsi wzrośnie to żaden argument a tym głównie straszą Nasi Wójtowie.Boją się o stołki i tyle.

 5. www

  Prawda jest taka,ze miasto musi się rozwijać i przez to powiększać,bo jest centrum tego regionu.
  Niestety nie jest możliwe żeby powiększało się do góry ,może to zrobić tylko wszerz.
  W związku z tym musi co jakiś czas „zabrać” do siebie okoliczne wioski.
  To tyle w tym temacie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.