Prezydent Ferenc chce usunąć Andrzeja Deca

Andrzej Dec może mieć powody do zmartwień. Sam jednak nie chce komentować sprawy do czasu wpłynięcia oficjalnego wniosku o jego odwołanie. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Powstaje wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta.

Radni lewicy przygotowują wniosek o odwołanie z funkcji Andrzeja Deca, przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, członka klubu PO. Sprawa jest kontynuacją sporu pomiędzy radnymi, kiedy to radni PiS i PO, w tym Andrzej Dec blokowali głosowanie nad przyłączeniem Malawy opuszczając posiedzenie w trakcie przerwy i nie przychodząc na kolejna sesje w tej sprawie.

– Faktycznie przygotowywany jest taki wniosek – potwierdził Czesław Chlebek, z Rozwoju Rzeszowa. – Jesteśmy niezadowoleni z postawy przewodniczącego podczas ostatnich sesji – dodaje.

Z nieoficjalnych przecieków z ratusza wynika, że prezydent Tadeusz Ferenc osobiście zaangażował się w odwołanie Andrzeja Deca i wzywa na rozmowy w cztery oczy osoby mogące poprzeć wniosek. Nie wiadomo jak zagłosują radni nad takim wnioskiem. – PiS takiego wniosku nie poprze – zapowiedział Jerzy Cypryś, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta. SLD i Rozwój Rzeszowa zagłosuje zapewne za odwołaniem. Jak zachowa się samo PO? Czy nie dojdzie w nim do podziału?

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
8 lat temu

czas na leśnych dziadków , juz sie „narządzili”
i do czego doprowadzili ?

piotr
piotr
9 lat temu

Andrzeju czas na emeryture nie idz w slady Tadeusza F….. można iść na wcześniejszą emeryture polityczną …. Pozdrawiam

zombi
zombi
9 lat temu

Tadek …bierz go

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

no zaczynają na siebie warczeć- zemby strzeżą i włos im się jeży – co ? ciekawe kiedy zaczną się gryźć i łapać za gardła – będzie ciekawie nie ?