Prezydent Ferenc może zabrać Malawę

- Jesteśmy przeciwni przyłączeniu Malawy do Rzeszowa - mówią zgodnie Adam Misiołek, Lidia Szmigiel i Ewa Płonka z Malawy. – Nie chcemy mieszkać w mieście, bo na wsi nam dobrze. Fot. Wojciech Piątkowski

MALAWA, RZESZÓW. Do 31 lipca Rada Ministrów podejmie decyzję, czy wieś zostanie wyłączona z gminy Krasne.

Mimo że większość mieszkańców Malawy (59,48 proc.) sprzeciwiło się  przyłączeniu tej wsi do Rzeszowa, to i tak 2 lipca Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opowiedziało się za poszerzeniem granic Rzeszowa o Malawę. Ostateczną decyzje w tej sprawie do końca lipca podejmie jednak Rada Ministrów.

Ministerstwo Administracji w swojej opinii kierowało się uchwałą Rady Gminy Krasne, a ta większością głosów zdecydowała za przyłączeniem Malawy do Rzeszowa. Jeżeli Rzeszów poszerzy się o tę wieś, to będzie większy o 1266 hektarów i będzie miał o 2850 mieszkańców więcej, czyli ponad 180 tysięcy. .

- W Malawie mieszka pięciu radnych gminy Krasne – mówi Stanisław Wąs, sołtys Malawy i radny gminy Krasne. – Jeżeli opublikowane zostanie rozporządzenie Rady Ministrów “za” przyłączeniem Malawy do Rzeszowa, to  tylu radnych naszej wsi zostanie radnymi w mieście. Na razie  nie zastanawialiśmy się do jakiego klubu w Radzie Miasta będziemy należeć.

Według opinii resortu administracji, nie ma podstaw żeby Rudna Wielka (gm. Świlcza), Pogwizdów Nowy, Rudna Mała i Miłocin (gm. Głogów Młp.) oraz Zaczernie (gm. Trzebownisko) zostały włączone do Rzeszowa.

Mariusz Andres

do “Prezydent Ferenc może zabrać Malawę”

 1. Adam

  ,,Jesteśmy przeciwni przyłączeniu Malawy do Rzeszowa – mówią zgodnie Adam Misiołek, Lidia Szmigiel i Ewa Płonka z Malawy. – Nie chcemy mieszkać w mieście, bo na wsi nam dobrze.” – Hmm… Ja tak nie mówiłem.

 2. Jurek

  Ceny działek od stycznia w malwie pójdą minimum 20% w górę także. Gratulacje :) jeden podpis i jesteście bogatsi

 3. Malawa do Rzeszowa :)

  I bardzo dobrze, że Malawa zostanie przyłączona do Rzeszowa….głosowałam za i cieszę się, że decyzje w tej sprawie zostały pozytywnie podjęte :)

 4. olek

  Konsultacje mają na celu legalne wyciągnięcie pieniedzy państwowych.

 5. Rzeszowianka

  To po co pytać mieszkańców o to czy chcą do miasta czy nie, skoro nikt nie liczy się z tym, za czym opowiadają się mieszkańcy? I tak robią po swojemu, więc szkoda wydawać kasę na konsultacje. Czasem mam wrażenie, że te konsultacje to jeden wielki pic na wodę, realizowany tylko dlatego, że takie są przepisy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.