Prezydent Ferenc sięga po Malawę

Prezydent Tadeusz Ferenc z uporem forsuje kolejne zmiany granic Rzeszowa. Tym razem chce włączyć do miasta Malawę. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, MALAWA. Kolejna próba poszerzenia miasta.

Na najbliższej sesji radni staną przed dylematem, czy zgodzić się na starania o włączenie do Rzeszowa sołectwa Malawa z gminy Krasne. Taki odgrzewany pomysł serwuje prezydent Tadeusz Ferenc.

Projekt uchwały w sprawie zmiany granic przewiduje wyrażenie pozytywnej woli przez radnych oraz ich zgodę na konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa. Malawa liczy około 2850 mieszkańców i ma 12,7 km kw. powierzchni.

Prezydent proponował starania o przyłączenie Malawy już w 2009 r. – To rozszerzanie na oślep. Zupełnie nie wiadomo po co nam Malawa – komentowali wtedy radni opozycji. – A dlaczego nie? – odpowiadał Tadeusz Ferenc. – Malawa mnie interesuje, bo są tam wody geotermalne.
Choć radni dali zgodę, starania prezydenta okazały się bezskuteczne.  Na początku 2010 r. biorący udział w konsultacjach mieszkańcy Malawy opowiedzieli się przeciw włączeniu wsi do miasta. Za było tylko 170 osób spośród 850 głosujących. Reszta wolała pozostać w gminie Krasne. W tej sytuacji przeciwko był też wojewoda i rząd.

Tym razem przeszkodą w planach prezydenta może być minister Michał Boni, stojący na czele nowego resortu administracji i cyfryzacji. Już w poprzednich latach Boni, jako minister bez teki w rządzie PO i PSL domagał się przedstawienia bilansu dotychczasowych zmian granic Rzeszowa.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

A na ch..a mu ta Malawa potrzebna ?

sdfgh
sdfgh
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Na tego sam ch..a na co mu była przybyszówka , słocina , itp.