Prezydent Ferenc szczyci się kupioną nagrodą

Ulotka, która informuje o terminie i miejscu spotkania z prezydentem. Cała strona poświęcona jest nagrodzie, która została po prostu kupiona. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Informacja o zdobyciu przez Rzeszów “zaszczytnego” wyróżnienia widnieje na… ulotkach informujących o terminie spotkania prezydenta z mieszkańcami osiedli.

“Rzeszów wraz z prezydentem Tadeuszem Ferencem został wyróżniony prestiżową  nagrodą “Najlepsze Miasta” oraz statuetką “Zjednoczona Europa (…)” – czytamy na odwrocie rozsyłanej do mieszkańców osiedli ulotki, która informuje o terminie i miejscu spotkania z prezydentem. Za kilka dni rusza bowiem doroczny cykl spotkań prezydenta z mieszkańcami poszczególnych rzeszowskich osiedli. Czyżby władze Rzeszowa nie miały już się czym chwalić niż “nagrodą”, którą ich zarządca, by ją w ogóle otrzymać, samu musiał ją kupić za 25 tys. zł?

Prawdę o “zaszczytnym” wyróżnieniu ujawniło przed kilkoma tygodniami nasze dziennikarskie śledztwo. Okazało się bowiem, że, by otrzymać to “prestiżowe” jak podkreślał Ratusz wyróżnienie, trzeba było najpierw zapłacić za uczestnictwo w konferencjach, które zorganizowała zagraniczna instytucja.

Nagroda kosztowała więc 25 tys. zł, które zostały wydane z kieszeni podatników. W skład kapituły wchodziły natomiast ważne osobistości m. in. z… Trynidadu i Tobago, Wietnamu, Tadżykistanu, Ghany i Azerbejdżanu. Jak się okazało, oprócz Rzeszowa podobna nagrodę otrzymały miasta z “państw wysokorozwiniętych” takich jak: RPA, Bułgarii, Turcji, Serbii i Macedonii. Ta informacja również o zgrozo widnieje na ulotce. Oprócz Rzeszowa, z polskich miast w konferencjach uczestniczyło również Zabrze, z tym, że płaciło tylko za hotel i przelot. Jak się dowiedzieliśmy nagrody zatem nie dostali. – (…) a pan prezydent to zdaje sie ze pasie sie na publicznych pieniazkach. za nasza kase wciska nam kit jakie to historyczne wyroznienie dla miasta. wycieczki, nagrody, posadki i dobre pieniazki. a ciemny plebs niech sie na to sklada. wypad darmozjady do normalnej roboty – denerwowali się wówczas internauci.

Jak widać Prezydentowi to jednak nie przeszkadza, gdyż w dalszym ciągu chwali się wyróżnieniem. Cóż, każdy chwali się tym czym może…

***
Panie Prezydencie, zamiast chwalić się pseudo zaszczytnym wyróżnieniem, może lepiej było by zamieszczać na ulotkach krótki opis spraw zgłaszanych przez mieszkańców na poprzednich spotkaniach, a które pomyślnie Pan rozwiązał. No, chyba, że nie ma się Pan czym chwalić, to rozumiemy, że czymś trzeba było tę stronę zapełnić.

Katarzyna Szczyrek

do “Prezydent Ferenc szczyci się kupioną nagrodą”

 1. ROMAN

  do rzeszowiak- kochaniutki czy widziałeś obraz ” z nędzą i rozpaczą ” – zerknij w lustro to zobaczysz – a potem popij trochę tranu aby ci łeb należycie funkcjonował i wyciągał właściwe wnioski z tego co naokoło.

 2. rzeszowiak

  do roman – ty za to jesteś obrazem nędzy i rozpaczy pop……cu

 3. ROMAN

  no nie proszę – kładkę „ZERO” kończą – kawałek autostrady mamy – rozpoczynają budowę „SUPER FONTANNY” – skrzyżowanie wielopoziomowe w ratuszu rysują – parę kresek już zrobili – park za instytutem muzyki gotowy stali bywalcy „piwka” mają super warunki – nawrotki na ulicach będą robić- jakiś nowy most zrobią jak znajdą kasę – nie widziałem aby szukali- mają tylko problem ze srającumi gawronami w parku przy Dąbrowskiego ,ale może go rozwiążą w następnym stuleciu jak zatrudnią sokolnika – no same sukcesy nie ?

 4. ijekk

  totalna totalna błazenada ferenca i jego osłów w urzędzie, no ale cóż tak jest w mieście imitacji juz czas na zmiane warty a dziadek na emeryture i wymiana jego świty w ratuszu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.