Prezydent Ferenc winny zamieszania z biletami MPK

Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Bilety coraz trudniej dostać, bo właścicielom kiosków przestaje się opłacać ich zakup.

Okazuje się, że za problemy z dostępnością biletów MPK w kioskach, o których piszemy od kilku dni, odpowiedzialny jest prezydent Tadeusz Ferenc. To on wydał zarządzenie, które określa zasady sprzedaży biletów i likwiduje upust na ich zakup za kwotę mniejszą niż 1000 zł. A to oznacza, że sprzedaż biletów przestaje się kioskarzom opłacać.

Wcześniej, gdy MPK dystrybuowało bilety, można je było nabyć w dowolnej ilości (hurtowej i detalicznej) za dowolne pieniądze, ale zawsze można było liczyć na upust do 5,5 proc. Od 1 stycznia to się zmieniło i weszły w życie niekorzystne dla kioskarzy nowe zasady. Okazuje się, że za taki stan rzeczy możemy “podziękować” prezydentowi Ferencowi, który 30 grudnia wydał zarządzenie dotyczące hurtowych cen sprzedaży biletów MPK. Czytamy w nim: “Prezydent Miasta Rzeszowa zarządza, co następuje: Ustala się upusty cenowe dla hurtowej sprzedaży biletów normalnych i ulgowych jednoprzejazdowych oraz wieloprzejazdowych (…) przy jednorazowym zakupie na kwotę 1.000,00 zł – 30.000,00 zł – 5 proc., na kwotę 30.000,01 zł – 60.000,00 zł – 5,30 proc (…).

Na najwyższy upust, 6 proc., mogą liczyć kioskarze, którzy zakupią bilety za kwotę powyżej 10.000,00. Ale kogo na to stać? – Nie dość, że zarabiamy na biletach marne grosze, to żeby uciułać z ich sprzedaży 1000 zł, musieli byśmy sprzedać ich 20 tys. – denerwują się kioskarze. – W miesiącu cos takiego się nie uda, a nie stać nas, żeby zamrażać pieniądze na miesiące wprzód.

Sprawę wykrył Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej, znany z krytyki prezydenta Tadeusza Ferenca. – W założeniach do programu transportowego, jego twórcy chcą utrudnić poruszanie się samochodami osobowymi, by więcej osób korzystało z transportu publicznego. Jednocześnie utrudnia się korzystanie z transportu publicznego poprzez to, że dziwnymi pociągnięciami zniechęca się kioskarzy do sprzedaży biletów MPK, a co za tym idzie – ogranicza się punkty sprzedaży biletów – wyjaśnia Dzieszko. – Tadeuszowi Ferencowi mylą się epoki. Nie jest Naczelnikiem Państwa czy Pierwszym Sekretarzem PZPR ale prezydentem niewielkiego miasta wojewódzkiego. Zamiast robić sobie PR prowadząc pseudo-walkę o ceny paliwa – to akurat wykracza poza jego kompetencje, niech zajmie się transportem w mieście, albowiem sam utrudnia życie mieszkańcom Rzeszowa.

***

Rzeczywiście, dziwne są te rządy Tadeusza Ferenca. Zamiast zająć się sprawami naprawdę istotnymi dla mieszkańców zajmuje się tym, na co nie ma wpływu. Przykładem może być jego walka z cenami paliw, która przypomina walkę z wiatrakami. Oczywistym jest przecież fakt, że prezydent Ferenc nie ma ku temu żadnych kompetencji. Panie Prezydencie może już czas zając się tym, co rzeczywiście leży w Pana gestii zwracając przy tym baczniejszą uwagę na interesy mieszkańców Rzeszowa.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
9 lat temu

OJ naiwny, naiwny, naiwny. Dziadek chciał sobie pogrzebać i sobie pogrzebał, tylko znowu za jego grzebanie zapłacimy wszyscy.

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

no to jak to ma być – buc- pasy będą / nowe autobusy będą / elektroniczne systemy informatyczne na przystankach będą/ automaty do sprzedaży biletów będą / punktualność autobusów będzie/ kultura i wysoki standart będzie / – tylko kiedy ? w grudniu po południu a w którym roku co ? – realia pokazują totalną nieudolność systemu i władzy która ma to koordynować – kpiny w biały dzięń 21 wiek a oni nie umieją prawidłowo przeprowadzić dystrybucji biletów – a mękolą aby zostawić samochody a poruszać się po mieście autobusami a sami so – autko do ratusza czy autobusik / rowerek… Czytaj więcej »

Antek
Antek
9 lat temu

Ale dzięki Jego interwencji będziemy taniej tankować!I portfele mieć będziemy grubsze!

olek
olek
9 lat temu

A to swinia. Sam du… autkiem wozi nam kaze jezdzić autobusami i płacic kary jeszcze.

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

ciekawe zdjęcię, nieudolny fotomontarz dzieki którym autor chciał ale mu sie nie udało , ukazać Pana Prezydenta biorącego bilet od kioskarki

stasiek
stasiek
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

raczej odmawiającego wzięcia biletu ;)