Prezydent Ferenc wyrzuci młodych sportowców z “Waltera”?

1. Czy we wrześniu młodzi sportowcy będą mogli nadal trenować w hali na Langiewicza? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Halę przy ul. Langiewicza chcą przejąć żołnierze.

Klubowi Policyjnego Towarzystwa Sportowego Walter grozi likwidacja. Rejonowy Zarząd Infrastruktury MON w Lublinie zamierza bowiem halę przy ul. Langiewicza przekazać wojsku. Gdyby tak się stało, to 150 młodych sportowców musiałoby ją opuścić. Prezes Waltera Roman Koterba wciąż jednak ma nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

We wrześniu może się rozstrzygnąć jaki los spotka sportowców ćwiczących codziennie w pięciu sekcjach sportowych: strzeleckiej, bokserskiej, judo, badmintonowej i brydżowej.  Od 2008 roku toczą się rozmowy, jak również proces przekazania obiektu na rzecz Rejonowego Zarządu Infrastruktury MON w Lublinie. W tym czasie, gdy porozumiewały się trzy strony: prezydent Tadeusz Ferenc, MSWiA oraz MON, zapomniano pomimo ustnych obietnic o przyszłości funkcjonowania klubu PTS Walter.

– Hala przy ul. Langiewicza od dziesięcioleci służy dzieciom i młodzieży  oraz osobom dorosłym – mówi Roman Koterba, prezes PTS Walter w Rzeszowie. – W ramach towarzystwa działa między innymi jedna z najbardziej zasłużonych w Polsce sekcji strzelectwa sportowego kształcąca członków kadry narodowej. Dlatego nie można odbierać tej hali młodym sportowcom. Potencjał jaki posiada ten klub sportowy daje nadzieję na osiągnięcie dużych sukcesów oraz promocji sportu.

Prezes dodaje, że w hali mogliby ćwiczyć i żołnierze, i młodzi sportowcy. Wystarczyłoby dogadać się co do godzin treningów. Od władz miasta Rzeszowa Policyjne Towarzystwo Sportowe Waltera otrzymuje 40 tysięcy złotych dotacji na utrzymanie hali i sekcji sportowych. To za mało, ale dzięki inicjatywie działaczy i rodziców udało się pozyskać pieniądze od sponsorów.

***
Działacze Waltera od ponad trzech lat walczą o możliwość .korzystania z hali, w której klub funkcjonuje blisko 60 lat. Sytuację rozwiązałoby przekazanie przez ministra skarbu budynku, w którym działa PTS na rzecz miasta Rzeszowa, którego to władze samorządowe odpowiednią uchwała wyraziłyby chęć przejęcia i utrzymania obiektu. Jednak dla prezydenta Tadeusza Ferenca od dzieci i młodzieży ważniejsza jest realizacja nierealnych inwestycji, jak budowa: multimedialnej  fontanny, nadziemnej kolejki i okrągłej kładki.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hokaido
Hokaido
8 lat temu

MOZE PRZYJEDZIE DO RZESZOWA P.MINISTRA MUCHA I SPROBOJE DOPROWADZIC DO JAKIEGOS KOMPROMISU? WIADOME ZE FAJNIE JEST SIE WYPOWIADAC PRZED KAMERAMI W WARSZAWIE(WYGODNIE).MUCHA CHCE OLIMPIJCZYKOW,NIECH SIE ZAJMIE.PROSIL KTOS JA O POMOC,NIEWIECIE?

adaś
adaś
8 lat temu
Reply to  Hokaido

Początek tej sagi to nie 2008, ale 2006 rok. Czyli dogadywanie się wojska z klubem trwa już szósty rok. Jeśli mamy taką szybką armię, to broń nas Boże przed jakimś atakiem.
Z tego co pamiętam to równie dużą skutecznością „popisali” się nasi parlamentarzyści z wszystkich chyba partii. Tu nie Mucha ale Chuck Norris jest potrzebny.

Hokaido
Hokaido
8 lat temu
Reply to  adaś

TAK I NAPEWNO WSPIERANY RAMBO.NAPOLEON KIEYS POWIEDZIAL OD WIELKOSCI DO SMIESZNOSCI JEDEN KROK.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

jeśli mnie pamięć z uwagi na wiek nie myli – to doba ma 24 godziny – w tym czasie chyba wszyscy zaineresowani ćwiczeniami powinni się wyrobić – nie ?