Prezydent Grzegorz K. oskarżony

Prezydent Grzegorz K. został zatrzymany przez CBA 21 lutego br. Fot. Bogdan Myśliwiec

Śledztwo w sprawie prezydenta Grzegorza K. trwało blisko pięć miesięcy i zakończyło się sformułowaniem aktu oskarżenia dotyczącego przyjęcia 20 tysięcy złotych łapówki. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Grzegorzowi K. za przyjęcie łapówki grozi 8 lat pozbawiani wolności.

Do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu został skierowany przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K.

9 lipca 2018 r. Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, nadzorujący śledztwo prowadzone przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie, skierował akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K.

Grzegorz K., który pełni funkcję prezydenta od 2014 roku, został oskarżony o popełnienie przestępstwa zakwalifikowanego z art. 228 §1 k.k., polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 20 000 złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz procedowaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów i Centrum w Tarnobrzegu.

Akt oskarżenia kończy śledztwo, które wszczęto po zatrzymaniu prezydenta Grzegorza K. w jego gabinecie w dniu 21 lutego br. Przypomnijmy, że od 23 lutego prezydent przebywa w areszcie w Warszawie – Białołęce. Warszawski sąd aresztował go wówczas na okres trzech miesięcy. W maju, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przedłużył tymczasowe aresztowanie o kolejne dwa miesiące, czyli do dnia 21 lipca br. Przekazanie aktu oskarżenia do sądu daje szanse na zwolnienie prezydenta Grzegorza K. z aresztu. Jak informowali niedawno jego współpracownicy, fatalnie znosi on pobyt w odosobnieniu. Schudł około 30 kg i jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym.

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Czy jednak tu będzie się toczył proces przeciwko prezydentowi? Tego jeszcze nie wiadomo. Za zarzucany czyn oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik obecnie toczy się również postępowanie związane z funkcjonowaniem tarnobrzeskiego magistratu, o czym do tej pory śledczy nie informowali.

- Z akt sprawy zakończonej sformułowaniem aktu oskarżenia Grzegorza K. wyłączono do odrębnego prowadzenia materiał dotyczący nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem urzędu miasta Tarnobrzeg – informuje Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Szczegółów tego postępowania, ze względu na jego etap prokuratura nie udziela.

Jolanta Kociuba, była naczelniczka Wydziału Edukacji, Promocji i Zdrowia tarnobrzeskiego magistratu, która była jedną z najbliższych współpracownic prezydenta Grzegorza K. jeszcze w czerwcu zapowiadała, że o ile prezydent nie usłyszy aktu oskarżenia, jego start w wyborach będzie możliwy. W obecnej sytuacji, jeden z najpoważniejszych kandydatów w wyborach samorządowych na włodarza Tarnobrzega na pewno nie wystartuje.

Prezydent Grzegorz K. nie przyznaje się do postawionego mu zarzutu.

mrok

do “Prezydent Grzegorz K. oskarżony”

 1. czlonek Solidarnosci

  Nie po to my sie zapisywali do Solidarnosci aby teroz dziadowac.
  Roboty to my mieli dosc jeszcze za komuny.
  Nom sie teroz nalezy i nie domy sie odegnac OD KORYTA !

 2. Oldres

  to skandal, przecież własna żona wystawiła mu najlepszą opinię uczciwości, wręcz laurkę, więc albo żonusia ma własne pojęcie uczciwości albo prokurator.

 3. Iolek

  Miał okazję schudnąć bo był spaślakiem więc pierdziel wyszedł mu na zdrowie

 4. gajowy

  Jego żona mówiła ze jest nie winny więc jak mogą go oskarżać to prowokacja polityczna

  • dobra rada

   gajowy
   11 lipca 2018 – 20:34
   Jego żona mówiła ze jest nie winny więc jak mogą go oskarżać to prowokacja polityczna
   +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
   Niedawno mówili, że kabotyn z Biłgoraja/ z gumowym penisem/ to „mesjasz ” , a Rysiek z Madery /zagryziony już przez swoje „szczekajace majtki „,to znany” najzdolniejszy młody polityk z potencjałem” i „doktor ekonomii ” , tak to właśnie mówili :-)))

   Jak widać, warto wierzyć w mówione i stawiać na „młodych i wykształconych” :-)))

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.