Prezydent Komorowski przekazał Szlachetną Paczkę

WARSZAWA, PODKARPACIE. Anonimowa rodzina z naszego regionu otrzymała paczkę od głowy państwa

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z żoną przekazali dziś – w ramach ogólnopolskiej akcji przedświątecznej pomocy „Szlachetna Paczka” – dary dla jednej z podkarpackich rodzin. Podkarpaccy wolontariusze odebrali paczkę wczoraj w Belwederze o godzinie 13. podczas spotkania z parą prezydencką. W naszym województwie na darczyńców czeka wciąż 75 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.

– Paczka przygotowana przez parę prezydencką trafi do wielodzietnej rodziny z Podkarpacia – mówi Katarzyna Brodzińska, koordynator Szlachetnej Paczki w województwie Podkarpackim.

Jak udało nam się dowiedzieć jest to 8-osobowa rodzina. Państwo Janina i Leszek wychowują razem sześcioro dzieci, 4 synów i 2 córki, najmłodsze dziecko to dwuletni syn Michał, jedna z córek jest niepełnosprawna intelektualnie. Niedawno ojciec rodziny stracił pracę a pani Janina po urodzeniu najmłodszego syna musiała zrezygnować z prac dorywczych. Rodzina utrzymuje się z zasiłku dla bezrobotnych i zasiłku rodzinnego co daje kwotę 1253 zł miesięcznie czyli 157 zł na jednego członka rodziny. Po opłaceniu rachunków i kosztów dojazdów dzieci do szkoły ludziom tym często brakuje na chleb. Wśród darów są żywność, ubrania, pomoce szkolne dla dzieci.
W naszym województwie na pomoc oczekuje jeszcze 75 rodzin w trudnej sytuacji. Aby zostać darczyńcą należy wejść na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl/ i wybrać rodzinę której chcemy udzielić pomocy. Darczyńcy mogą zgłaszać się jeszcze do 10 grudnia. Na stronie znajdziemy informacje czego dana rodzina potrzebuje, Potem należy już tylko przygotować paczkę i dostarczyć ją w dniach od 10 – 12 grudnia do specjalnie wyznaczonych magazynów skąd trafi do wytypowanej rodziny. Paczkę można przygotować z przyjaciółmi albo w swoim zakładzie pracy.

Artur Getler
Fot. Krystian Szczęsny

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments