Prezydent likwiduje basen

TARNOBRZEG. Zapadła decyzja o likwidacji miejskiego basenu odkrytego. W jego miejsce powstanie w przyszłości sztuczne lodowisko

Jezioro ważniejsze niż basen – uznał prezydent Norbert Mastalerz i zapowiedział wczoraj, że istniejący od około pół wieku tarnobrzeski basen odkryty zostanie zasypany.

Ubiegłe lato i tłumy nad Jeziorem Machowskim udowodniły, że mieszkańcy Tarnobrzega i okolic wolą kąpać się w wodzie z jeziora niż w chlorowanej cieczy wypełniającej nieckę basenową przy Al. Niepodległości.

– W ubiegłym sezonie Ośrodek Sportu i Rekreacji sprzedał na tarnobrzeski basen odkryty zaledwie 300 wejściówek – mówi Norbert Mastalerz. – Ta liczba mówi sama za siebie i jest argumentem, który pozwala na zamknięcie wysłużonego basenu. Obiekt ten spełniał praktycznie bez większych modernizacji swoją rolę ponad 40 lat. Myślę, że jego czas już się zakończył i warto, by powstało w tym miejscu coś nowego.

To nowe, o czym myśli prezydent Norbert Mastalerz to całoroczne sztuczne lodowisko.

Takiego obiektu nie było dotąd w Tarnobrzegu, w tegorocznym budżecie nie ma na niego zarezerwowanych pieniędzy, ale w przyszłości jest szansa żeby takie lodowisko wybudować.

Co z miłośnikami kąpieli w chlorowanej wodzie? Przecież nie wszyscy lubią się kąpać nawet w najbardziej czystym akwenie i czuć pod stopami trzciny i ocierające się o łydki ryby?

– Zdaję sobie sprawę, że są tacy, którzy wolą kąpiele w basenie niż w zalewie i uspakajam ich, że w ciągu 2 lat, dwa takie baseny powstaną nad Jeziorem Machowskim. Inwestycję tę chcemy sfinansować z Regionalnego Programu Operacyjnego i wierzymy, że zostanie ona zaakceptowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments