Prezydent Mielca uhonorowany w Świdnicy

MIELEC, ŚWIDNICA. Janusz Chodorowski, prezydent Mielca, odebrał we wtorek (10 bm.) statuetkę za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu prezydentów miast N-15, opracowanego przez tygodnik „Newsweek”. Uroczystość odbyła się w Świdnicy, podczas drugiej edycji Kongresu Regionów. Ranking przygotowano na podstawie danych za 2010 r.

Na trzecią lokatę prezydenta Mielca miał wpływ m.in. najniższy wśród miast deficyt budżetowy zarządzanego przez niego miasta oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu unijnych dotacji. Pierwsze miejsce w rankingu zajął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a drugie Ryszard Grobelny z Poznania. W pierwszej piętnastce znaleźli się także włodarze m.in. Białegostoku, Sopotu, Gdyni, Torunia, Katowic, a także Krosna i Rzeszowa.

– Miejsce w rankingu wśród tak dużych miast to dla Mielca nie tylko olbrzymia nobilitacja, ale także doskonała promocja. Dla mnie osobiście to bardzo ważne, ponieważ świadczy o tym, że choć nie jesteśmy dużym miastem, to liczymy się i jesteśmy zauważani w Polsce – komentował Janusz Chodorowski. O tym, że Mielec już został zauważony świadczyło m.in. zainteresowanie dziennikarzy włodarzem naszego miasta.

Podczas kongresu podpisana została „Karta Świdnicka”, której celem jest określenie właściwej roli samorządu terytorialnego w strukturze ustrojowej kraju.  O sukcesie włodarza miasta nad Wisłoką informowaliśmy w jednym z  ostatnich wydań „Super Nowości”.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments