Prezydent nadal bez gabinetu

Norbert Mastalerz

TARNOBRZEG. Blisko dwa tygodnie po wyborach, tarnobrzeżanie wciąż nie znają składu gabinetu nowego prezydenta

W poniedziałek, 13 grudnia został w Tarnobrzegu zaprzysiężony nowy prezydent. Norbert Mastalerz złożył uroczyste ślubowanie, ale nie zdradził z kim zamierza sprawować w mieście władzę przez najbliższe 4 lata. Czy wciąż trwa szukanie członków gabinetu?
Lider lewicy wielokrotnie w czasie kampanii był wzywany o podanie nazwisk osób, z którymi zamierza sterować miastem. Ani jednak, gdy pytanie to zadawali dziennikarze czy kontrkandydat Jan Dziubiński, odpowiedź nie padała. Miał przyjść na to odpowiedni czas.

Od 21 listopada minęło już niemal dwa tygodnie, a nazwiska wiceprezydentów, sekretarza i skarbnika wciąż pozostają w fazie domysłów. W mieście huczy od nazwisk, a na giełdzie kandydatów do tych najważniejszych w urzędzie stanowisk pojawiają się ciągle nowe propozycje.

Wczoraj, w Biurze Informacji i Promocji Miasta nie udało nam się ustalić daty przedstawienia najbliższych współpracowników prezydenta. Otrzymaliśmy jedynie informację, że najpewniej stanie się to w tym tygodniu.

Kto jest więc najczęściej wymieniany do wiceprezydenckich eli? Najwięcej mówi się o Iwonie Kołek, która kandydowała do Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz o Robercie Niedbałowskim, radnym Platformy Obywatelskiej. Obie te osoby to przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Być może, czas oczekiwania na oficjalne wprowadzenie ich do urzędu wykorzystywany jest właśnie do uregulowania prowadzonych przez nie spraw biznesowych.

Dotychczasowi wiceprezydenci Andrzej Wójtowicz i Wiktor Stasiak wciąż sprawują swoje obowiązki. Odwołanie ich nastąpi z chwila podpisania przez prezydenta stosownego zarządzenia. Skarbnika i sekretarza musi odwołać Rada Miasta.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments