Prezydent RP na inauguracji roku. ZDJĘCIA

RZESZÓW. Nowoczesna aula Politechniki Rzeszowskiej pękała w szwach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Bronisław Komorowski gościł w poniedziałek na inauguracji roku w Politechnice Rzeszowskiej. Ta odbyła się w nowo wybudowanym Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym. Nowoczesny budynek kosztował ok. 84 mln zł. W tym ponad 11 mln zł wyłożono na wyposażenie obiektu. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie nagłośnienie.

– To może się zdarzyć nawet na politechnice – zażartował Bronisław Komorowski, prezydent RP, kolejne buczenie w głośnikach. Następnie podkreślił, że Rzeszów i Podkarpacie się zmienia. – Cieszę się, że znalazłem się w miejscu, gdzie łączy się tradycja i nowoczesność – mówił Komorowski.

A dalej dowodził: – Kiedyś żyli tutaj ludzie, którzy mieli odwagę, by powołać do życia uczelnię od podstaw w regionie, gdzie nie było tradycji akademickich. Dziś działa tu ośrodek naukowy, który miał ambicję, połączenia nowoczesności i konkurencyjności, który stworzył tzw. klaster przemysłowo-techniczny. Teraz już widać, jak to działa. Rejon, który jeszcze 7, 10 lat temu był na samym końcu listy województw, które budowały polskie PKB, dziś mocno partycypuje w tworzeniu polskiego budżetu – powiedział Komorowski.

Zakończył słowami: – Prezydent RP może dziękować i okazywać wdzięczność, że to tutaj zrodził się romantyzm inżynierski – myśl o wielkiej Polsce – i że zdołano go przenieść na czyny. Takiego romantyzmu potrzeba nam w kraju jak najwięcej.
bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments