Prezydent Tadeusz Ferenc komplikuje sprawę budowy Res-Vita

Aleksander Bentkowski (72 l.), prezes CWKS Resovii jest zaskoczony postępowaniem władz miasta, które zwróciły na konto klubu pieniądze za 1,5-hektarową działkę. – Chcemy to jak najszybciej wyjaśnić – mówi. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Pieniądze za nieruchomość wpłacone, ale władze miasta jednak ich nie chcą. O co chodzi?

2 mln 430 tys. zł – taką kwotę za 1,5 ha działkę miejską przelał na konto bankowe Urzędu Miasta Rzeszowa klub sportowy CWKS Resovia, który wraz z przedsiębiorcą Tadeuszem Dykielem (45 l.) przy al. Witosa chce wybudować kompleks handlowo-usługowy Res-Vita. Wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Władze miasta postanowiły jednak zmienić front i pieniądze zwrócić. Dlaczego?

- Spełniliśmy bezwzględny warunek protokołu zawartego między klubem a miastem – mówi Aleksander Bentkowski (72 l.), prezes CWKS Resovia. – Trudno jest nam zrozumieć, dlaczego miasto pieniądze odesłało.

Ktoś namieszał
Ta 1,5-ha nieruchomość jest ostatnim elementem układanki potrzebnym do rozpoczęcia prac nad Res-Vitą. Rzeszowscy radni wiele miesięcy temu zgodzili się, aby została ona przekazana w formie wieczystego użytkowania klubowi sportowemu, który w efekcie stałby się udziałowcem w spółce Res-Vita.

Zamieszanie zrobiło się po tym, gdy działką zainteresował się ktoś inny – Ryszard Podkulski (56 l.), rzeszowski biznesmen. Do tego momentu prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc (73 l.), nie miał żadnych przeciwwskazań, aby inwestycją zajęli się CWKS Resovia oraz Tadeusz Dykiel.

Miasto się zgodziło
- Protokół dotyczący nabycia praw wieczystego użytkowania działek został podpisany przez klub i prezydenta Holzera 6 lutego. Klub miał miesiąc czasu na wpłacenie pierwszej raty (2 mln 430 tys. zł – red.) i zrobił to dokładnie 5 marca – wyjaśnia Bentkowski.

Jednak już następnego dnia okazało się, że władze miasta postanowiły dokonać zwrotnego przelewu. Prezes klubu nie kryje zaskoczenia. – Nie wiem czym jest to spowodowane. Mam nadzieję, że te niejasności uda się szybko wyjaśnić – mówi Bentkowski. Niestety, wszystko spowoduje kolejne opóźnienia w realizacji inwestycji.

Pojawiły się spekulacje, że prezydent Rzeszowa celowo komplikuje sprawę przejęcia nieruchomości. – Wszystko się zmieniło po tym, jak Podkulski powiedział w mediach, że jest zainteresowany działką i że ją nabędzie od miasta. Teraz prezydent robi wszystko, żeby tak się stało – mówi nasz informator. W ratuszu na ten temat milczą.

Ewelina Nawrot

do “Prezydent Tadeusz Ferenc komplikuje sprawę budowy Res-Vita”

 1. Jonos Menelos

  Tadeusz Ferenc to krętacz, oszust i złodziej, co na dodatek obstawia swoimi ludźmi urzędy z zachowaniem starej komunistycznej zasady ręka rękę myje.
  Jego pomysły na „rządzenie” opierają się na zasadzie wyciągania pieniędzy z EFS-u za które musimy potem płacić my, czyli podatnicy i to grubymi pieniędzmi. Za wyłudzone pieniądze lata sobie potem do USA, czy CHRL. A prosty człowiek? Nie ma roboty, nie ma za co żyć.

 2. Jan

  Chyba dość już tego starego pryka na fotelu prezydenta miasta. Jest zbyt długo. Stąd układziki i układy. M. in. z panem Rysiem a biskup też ma coś do powiedzenia.

 3. mieszkaniec rzeszowa

  najważniejsze jest żeby zaczęli budować

  • Igor

   Bedzie podobny scenariusz jaki był na budowie Milenium Hall, przy pomocy władz miasta znany inwestor z Jasła bedzie cyhciał zablokowac budowe inwestycji przy stadionie Resovi.Firma prawnicza specjalizująca sie w tych zabiegach już szuka byłych właścicieli działki potrzebnej do budowy obiektu.

 4. Benny

  Rządzącego Miastem Rzeszó na bruk – dość się nachapał.!! zróbmuy referendum i wyrzućmy tych ….. z ratusza!!

 5. ROMAN

  jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi właśnie o to ; że 2 +2 = 5 o ! i o to chodzi nie ?

 6. fan Tatka i Rysia

  Tadek i Rysio wszystko mogą !!!!!!!

 7. Klemens

  W Izraelu kasiarzom Podkulskiego, taki obrót sprawy nie pasuje i ułużny prezidento broni swojego pryncypała.

 8. rzeszowiak

  Dobrze miasto zrobiło,{an Podkulski chce wybudować nie tylko całe centrum ale i również stadion przebudować cały w którym będą sieodbywały konferencje prasowe ,a obecny zainteresowany P.Dykiel ma zamiar jedynie samo centrum wybudować.

 9. mieszkaniec

  ale o co chodzi??? przecież ta inwestycja nie jest na rękę jedynie-słusznemu-byznesmenowi-z-Jasła więc Tadzio i klika z ratusza zrobią wszystko aby ją uwalić!
  gdzie jest CBA, ABW i NIK i dlaczego ci ludzie jeszcze nie siedzą?
  Amber Gold przy tym co wyprawia Tadzio & spółka to naprawdę „mały pikuś”

 10. komentator

  a Kalemba za popieranie uboju rytualnego kiedy trafi do pie**la ?

 11. andrzej

  Trzeba nareszcie przewietrzyć ten gnuśny i zapleśniały naleciałościami komuny RATUSZ.Czy ten teren trzyma się dla rysia?????

 12. XXX

  Na jakim świecie żyjecie?
  Najpierw trzeba przelać na inne konto a potem dopiero „resztę” na konto miasta.
  Wtedy wszystko jest OK!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.