Prezydent ujawnia koszt kładki

Na samo otwarcie okrągłej kładki miasto wydało prawie 52 tys. zł. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. PiS: – Koszt kładki wyniósłby 13 mln zł, gdyby nie to, że w prace prezydent włączył zewnętrzne firmy, które miały za własne pieniądze wykonać pozostałe prace.

– Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, ile kosztowała budowa okrągłej kładki – mówi Jerzy Cypryś, radny PiS. Mimo oporów pozostałych radnych, którzy wnosili o zdjęcie punktu z obrad sesji Rady Miasta, radni PiS dopinają swego. – Było wystarczająco czasu – podtrzymuje Cypryś. W końcu wiceprezydent Marek Ustrobiński prezentuje dokładny kosztorys.

Przypominajmy, że realizacją inwestycji zajęła się firma Skanska, która zgłosiła najniższą ofertę w przetargu – 12,4 mln zł. Ostateczny koszt kładki wyniósł 12,5 mln zł.

– Dokumentacja kosztowała 428 tys. zł, roboty mostowe 8,6 mln zł, nowa zieleń na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Grunwaldzkiej 65,7 tys. zł, zatoczki autobusowe, nowa nawierzchnia to koszt ponad 854 tys. zł – wylicza wiceprezydent Marek Ustrobiński. – Przebudowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej 397 tys. zł, przebudowa ciepłociągu 746 tys. zł, kanalizacja deszczowa 752 tys. zł. Otwarcie kładki kosztowało 51,9 tys. zł.

PiS: – To sprytne
– Do tego dochodzą przebudowy instalacji, które finansowały firmy zewnętrzne – kontynuuje Ustrobiński. – Gazownia przebudowała swoją sieć za 293 tys. zł, przebudowa światłowodów pochłonęła ponad 47 tys. zł, instalacji elektrycznej ponad 100 tys. zł. Podkreślam, że te trzy ostatnie zadania nie były finansowane przez miasto – wyjaśnia.

– To bardzo sprytne posunięcie – komentuje jeden z radnych opozycji. – Prezydent zobowiązał firmy zewnętrze do wykonania prac tak, by koszt całej kładki się obniżył. Gdyby nie to, to zamiast 12,4 mln zł, o których pierwotnie mówiono, wyszłoby, że pochłonęła 13 mln zł – dodaje.

Pamiętajmy
Kierowcom przypominamy, że światła pod okrągłą kładką zostały zdemontowane. Wkrótce ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką będzie odbywał się tylko na zasadzie prawoskrętów. Oznacza to, że przez ul. Grunwaldzką nie będzie można przejechać na wprost.

Ewelina Nawrot

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Realistablokersfranekpniok rzeszowskirzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
franek
Gość
franek

Od przetaczania krwi chyba Ferencunio takich głupich wizji dostaje.

Realista
Gość
Realista

Wladze Rzeszowa wybudowały kładkę za 12,5 mln złotych. Władzom Przemyśla brakuje 21 mln złotych na utrzymanie szkół. Rzeszowianie, czy moglibyście sprzedać kładkę z zyskiem i wykupić te przemyskie szkoły, ktorym grozi likwidacja. Jesli tego nie zrobicie, zrozumiem, gdyż, być może, „bardzo potrzebna kladka” pociągnie na dno jakieś rzeszowskie szkoły. Czekam na odzew.

blokers
Gość
blokers

nara 13 melonów.Apotem?Koszty eksploatacji tego badziewia;serwis wind,wymiana lampecek,energia elektryczna,odśniezanie,postawienie wachmana i wiele innych

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Na razie monitoring kladki. Sama kamera to nie sa koszty. Jezeli jest kamera to musza byc ludzie ktorzy beda caly czas obserwowac monitory z tych kamer. Skoro jest to nadzor calodobowy to potrzeba MINIMUM 5 osob ktore beda na zmiany 8-mio godzinne patrzyc na te monitory i obserwowac kladke poprzez kamery aby wezwac poprzez radio Policje lub Straz miejska w razie potrzeby. Jakie beda pobory tych ludzi ? Czy zgodza sie pracowac w systemie zmianowym za NAJNIZSZA KRAJOWA ? Prawdopodobnie NIE !! Trzeba bedzie zaplacic conajmniej 2,5 tysiaca zlotych miesiecznie po odliczeniu podatku kazdemu z nich. Jak z tego wynika… Czytaj więcej »

franek
Gość
franek

Ferenc niech ci znowu krew przetoczą bo bez tego nie funkcjonata…….

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Brak gospodarnosci i trwonienie miejskiej kasy. Nie ale mozna bylo przeznaczyc te 13,4 miliona na budowe drog odciazajacych ruch drogowy z centrum miasta. Jezeli ktos sie ludzi ze turysci beda przyjezdzac do Rzeszowa aby podziwiac kladke i fontanne medialna to powinien sie leczyc na glowe !! Fontanny to sie jedzie podziwiac do Rzymu, a kladki z widokiem na Alpy do Austrii. Co to z tej kladki za widok ? Na stare pozydowskie kamienice i stalinowski gmach WRN-u ? W Rzeszowie nawet wychodkow publicznych nie ma na ulicach i jak kogo na tej kladce zlapie za odbytnice to se ulzy w… Czytaj więcej »

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Chcieliście pisuary pełny kosztorys to macie a teraz zamknijcie mordy i kołki dajdzie prezydentowi prowadzic kolejne inwestycje dyskutując na radzie miasta, bo takim chorym postepowanie pisole robicie szum i rzucacie niegatywne światło na siebie, bo niby co to miało byc ,ze ludzie pójdą jak na pielgrzymkę na WAS głosować !!! ja jak pójdę na głosowanie to obok nazwiska kolesia z pisu napiszę – Ja chromole harmonogram BRAK PROGRAMU TO MÓJ PROGRAM : HAHAHAHA

misiek
Gość
misiek

Cypryś na prezesa PZPN, tylko czekać aż PIS pójdzie na dno za swoją zawiść i działanie. RAdnych w mieście też czas zmienić. Pani Niewczas to chyba tam przez zasiedzenie jest, nic nie robi poza dbaniem o własne interesy.

jadwiga
Gość
jadwiga

Do tych którzy chcieliby wszystko za darmo.Czy w swoim domu jak chcesz coś usprawnić zmienić nie ponosisz kosztów..Rzeszów to jak jedno gospodarstwo z tą różnicą że mieszka w nim o wiele więcej osób.Jestem pewna że gdyby na stołku siedział pisowiec albo ktoś z innej opcji pewne inwestycje też byłyby robione bo to jest konieczne/byli prezydenci którzy tylko siedzieli na stołku i nic nie robili nawet nie potrafili wykorzystać pieniędzy które otrzymali z unii/. Wolę aby na stołku siedziała osoba operatywna dbająca o mój dom i jego wizerunek a nie jakaś mękoła która mówi /nie mogę ryzykować, nie umiem, nie będę… Czytaj więcej »

ABC
Gość
ABC

otwarcie 51 tysiakow? szlak tego ferenca trafi

darek
Gość
darek

!!!Następne przejście pod drogą zróbcie , będzie taniej lepiej, Wada? nie widać dzieła z ulicy, ale za to można małe lokale handlowe tam umieścić i wynająć , za kładki już dziękujemy.