Prezydent zaniepokojony zdarzeniem w Poznaniu

Fot. prezydent.pl

KRAJ. Bronisław Komorowski zlecił monitorowanie sytuacji w Poznaniu szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisławowi Koziejowi, który pozostaje w kontakcie z Prokuratorem Generalnym i szefem MON.

Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej, Mikołaj Przybył jest już w szpitalu pod opieką lekarzy. Prokurator postrzelił się po konferencji dotyczącej śledztwa ws. przecieku do mediów z postępowania ws. katastrofy smoleńskiej.

Płk. Przybył podczas konferencji najpierw odnosił się do zarzutów, że prokuratura wojskowa kilka razy złamała prawo, badając te przecieki. Mówił, że w śledztwie nie było żadnych nieprawidłowości, a dziennikarze, piszący, że prokuratura wojskowa złamała prawo – zostali zmanipulowani.

Tuż po konferencji płk. Przybył wyprosił z sali dziennikarzy, mówiąc im, że chce ją przewietrzyć. Gdy wszyscy wyszli, padł strzał.

Wiadomo także, że o godz. 13.30 prokurator generalny Andrzej Seremet wygłosi oświadczenie w sprawie związanej z próbą samobójczą płk. Mikołaja Przybyła.

Z kolei szef MSW Jacek Cichocki powiedział, że ws. próby samobójczej prokuratora – podjęte zostały „wszelkie czynności wyjaśniające”.

łuk

do “Prezydent zaniepokojony zdarzeniem w Poznaniu”

  1. ZB

    A co MSW ma do prokuratury wojskowej?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.