Prezydent zaniepokojony zdarzeniem w Poznaniu

Fot. prezydent.pl

KRAJ. Bronisław Komorowski zlecił monitorowanie sytuacji w Poznaniu szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisławowi Koziejowi, który pozostaje w kontakcie z Prokuratorem Generalnym i szefem MON.

Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej, Mikołaj Przybył jest już w szpitalu pod opieką lekarzy. Prokurator postrzelił się po konferencji dotyczącej śledztwa ws. przecieku do mediów z postępowania ws. katastrofy smoleńskiej.

Płk. Przybył podczas konferencji najpierw odnosił się do zarzutów, że prokuratura wojskowa kilka razy złamała prawo, badając te przecieki. Mówił, że w śledztwie nie było żadnych nieprawidłowości, a dziennikarze, piszący, że prokuratura wojskowa złamała prawo – zostali zmanipulowani.

Tuż po konferencji płk. Przybył wyprosił z sali dziennikarzy, mówiąc im, że chce ją przewietrzyć. Gdy wszyscy wyszli, padł strzał.

Wiadomo także, że o godz. 13.30 prokurator generalny Andrzej Seremet wygłosi oświadczenie w sprawie związanej z próbą samobójczą płk. Mikołaja Przybyła.

Z kolei szef MSW Jacek Cichocki powiedział, że ws. próby samobójczej prokuratora – podjęte zostały „wszelkie czynności wyjaśniające”.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ZB
ZB
9 lat temu

A co MSW ma do prokuratury wojskowej?