Prezydent znów wyciąga rękę po Trzebownisko

RZESZÓW. Kolejne uchwały w sprawie zmiany granic Rzeszowa.

Prezydent Tadeusz Ferenc nie odpuszcza i nadal walczy o poszerzenie Rzeszowa. Po raz kolejny, mimo dotychczasowego oporu zainteresowanych mieszkańców, próbuje włączyć gminę Trzebownisko, albo przynajmniej jej część, w granice Rzeszowa. Zostały opracowane dwie uchwały, które po akceptacji rzeszowskich radnych dadzą zielone światło prezydentowi. Ostatnie słowo i tak będzie należało do mieszkańców przyłączanych terenów.

Pierwsza uchwała przewiduje połączenie całej gminy miasto Rzeszów (180 tys. mieszkańców) z gminą Trzebownisko (20 tys.).

Prezydent Tadeusz Ferenc deklaruje, że wszystkie pieniądze otrzymane z budżetu zostaną przeznaczone na najważniejsze inwestycje na terenie przyłączonej gminy. – Poszerzenie obszaru miasta jest równocześnie szansą i warunkiem koniecznym odpowiedniego skomunikowania Rzeszowa z lotniskiem Rzeszów-Jasionka (rozbudowy ul. Lubelskiej od obecnych granic miasta do lotniska) – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jak nie całość, to część
Druga uchwała dotyczy zmiany granic administracyjnych miasta Rzeszowa poprzez włączenie części terytorium sąsiednich gmin do miasta Rzeszowa. I tu prezydent proponuje, aby z gminy Głogów Małopolski przyłączyć Miłocin i Pogwizdów Nowy. Z kolei od gminy Trzebownisko chciałby przejąć: Zaczernie, Nową Wieś, Tajęcinę oraz części Trzebowniska i Jasionki.

W uzasadnieniu uchwały władze miasta przekonują, że Rzeszów dzięki temu będzie mógł pełnić funkcje metropolitarne. Jednym ze środków realizacji celu ma być właśnie powiększenie granic miasta do 200 km kw. i wzrost liczby mieszkańców do 200 tys.

W obydwu uchwałach podane są informację o tym, że to sami mieszkańcy zwrócili się do prezydenta o włączenie ich sołectw do Rzeszowa.

Choć przypomnijmy, że mieszkańcy kilkukrotnie sprzeciwili się przyłączeniu do Rzeszowa.

Rzeszowscy radni o planach poszerzenia granic Rzeszowa o gminę Trzebownisko lub jej część:

Jerzy Cypryś, PiS: – Prezydent powinien zająć się poważnymi problemami, a nie tylko przenoszeniem znaku terytorialnego. Powinien budować nowe ciągi komunikacyjne, ściągać inwestorów, tworzyć nowe miejsca pracy. No, chyba że chce odwrócić uwagę opinii publicznej od rzeczywistych problemów Rzeszowa. Oczywiście będę głosował przeciwko przyłączeniu Trzebowniska.

Jolanta Kaźmierczak, PO: – Uważam, że oczy Rzeszowa powinny być skierowane na północ. Dlatego też powinno się rozmawiać o zmianie granic. Jeśli na najbliższej sesji dojdzie do głosowania w sprawie przyłączenie Trzebowniska, to będą głosowała “za”.

 

Witold Walawender, Rozwój Rzeszowa: – Jeśli będzie zgoda obu gmin i samych mieszkańców na połączenie Trzebowniska z Rzeszowem, to będę jak najbardziej za poszerzeniem granic miasta.

 

Ewelina Nawrot

do “Prezydent znów wyciąga rękę po Trzebownisko”

 1. lowca kaczek

  oczywscie prezydent ferenc ma racje trzeab poszarzac rzeszow a trzebownisko jest bardzo wazne i jest praktycznie juz rzeszowem , uwazam to za dobry kierunek a jak slysze wypowiedzi tych PISOROW to sie krew we mnie burzy , oni juz nawet nie wiedza wobec kogo sa przeciwni niedlugo sie pogubia w tym i beda przeciwni samemu sobie to tak dla zasady nie bo nie ..ale to przeciez typowe dla kaczynskiego i jego poplecznikow w regionie a cuprsy i kultys juz dawno powinni sie wykruszyc z wladz rzeszowa bo sa posmiewiskiem tego miasta i przynosza miastu wstyd jak wszystkie pisiory!

 2. grzegorz

  Cała Gmina Trzebownisko to wg mnie nieporozumienie. Nalezało właczyc by Miłocin i Pogwizdów Nowy z gm Głogów Młp.

  Miłocin i Pogwizdów w Rzeszowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (tereny zurbanizowane, najblizesze miastu)

  pozdrawiam Grzegorz

 3. mieszkaniec

  Rizi jestem mieszkańcem tej gminy i uwierz mi że wiem jak tutaj wyglądają rządy… właśnie z troski o własne dzieci jestem za przyłączeniem. Dokumenty to żadem problem patrząc na np ceny biletów. Obecnie wydaję na nie około 150 zł na miesiąc za jedną osobę(dziecko). Po przyłączeniu kupuję jeden bilet dla dziecka poniżej 100zł i problem z głowy = realne oszczędności wynagradzające mi wymiany dokumentów czy nieco wyższe podatki. Osobiście chciałbym żeby ta gmina wyglądała tak jak Rzeszów. Fontanny? Nie ma problemu, bo wiem że będą one zadbane i będą cieszyć oko. Aktualnie Trzebwonisko dba tylko o Nową Wieś gdzie buduje centrum sportowe (bilet na tenisa dla mieszkańców to jakieś 50 zł za godzinę więc ilu z mieszkańców Gminy z tego skorzysta?) Gmina nie ma już nic do zaoferowania a wiem że jest tylko miejscem trzymania ciepłych posadek i powszechnego cichego załatwiarstwa. Właśnie tego boją się jej włodarze – utraty posadek a nie patrzą na realne korzyści.

 4. rzeszowiak

  Jakie znowu pisole ??? Bo zapewne waszemu gury Jarosławowi zależy na tym aby Rzeszów się nie rozwijał dlatego kazał waszym rzucać kłody pod nogi prezydentowi włazidupki !!!!

 5. ROMAN

  wszyscy się uspokoją jak Unia porobi tkzw. regiony i nas[ Podkarpacie] podzielą na pół ; czyli 1/2 do rejonu krakowskiego[ miasto Kraków] i 1/2 do rejonu lubelskiego [ miasto Lublin]
  - zawsze tak było – pokazuje to nasza historia że jak było dwóch i dyskutowali to były trzy koncepcje – teraz jest to samo- malkontenci widzą tylko – jak zwykle w Polsce czubek swego nosa – nie mają wizji perspektywicznej, patrzą na to co dziś nie widzą tego co będzie za chwilę
  prosty przykład; jak budowano rondo przy pomniku już wtedy była koncepcja skrzyżowania bezkolizyjnego – ale co – no to co zwykle i dzisiaj mamy co mamy .

 6. Tadeusz

  Panie Prezydencie Rzeszowa. Mam Pan zupełną rację z gminą Trzebownisko ale dlaczego nie zrobi Pan porządku z Kielanówką! Od lat aż się prosi aby to uregulować ale nie….można. Ciekawe dlaczego?

 7. Łukawianin

  Fedan zbudował mi w tym roku 20m chodnika, który już jest krzywy… dzięki za takiego gospodarza

 8. snow

  Podczas tych konsultacji z mieszkańcami przyłączanych gmin należy powołać niezależną komisję (dopilnować by nie było stronniczości) i zapewnić ludziom ANONIMOWY udział w plebiscycie. Niech przypilnują tego urzędasy Ferenca.

  • Dziad 80 lat

   Ferenc to kompletnie nieudolny prezydent, w gminie Trzebownisko powstało 4 x tyle miejsc pracy co w Rzeszowie, dajcie spokój. Ten dziadek umie tylko przewalać pożyczone pieniądze na kretyńskie gadżety typu paskudna kładka (pośmiewisko całego Facebooka) albo durne fontany i kwiatki. Ten facet od 10 lat kompletnie nic nie zrobił dla Rzeszowa ale uczepił sie stołka a przez jego nieudolność młodzi nie mają pracy (chyba że w galerii kolegi z Jasła za 1200zł) – TAK TO TWOJA WINA FERENC BO JAK CHCE SIĘ STWORZYĆ MIEJSCA PRACY I ŚCIĄGAĆ INWESTORÓW TO TRZEBA BUDOWAĆ DROGI I UZBRAJAĆ TERENY A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ PIERDOŁAMI I UŁATWIANIEM DOJAZDÓW DO BAZARÓW!

 9. Emil Kowalski

  Ferenc jest za cienki żeby przyłączyć Trzebownisko. Prawda jest tak, że przy Fedan jest znacznie lepszym gospodarzem i będą mieszkańcem gminy Trzebowisko nie chciałbym przyłączenia do Rzeszowa. Strukturalnie więcej lepszych i dużych inwestycji jest w gm. Trzebownisko niż Rzeszowie, w którym prezydent, buduje jakieś kładki czy aureole. Tak więc póki to Fedan jest gospodarzem w Trzebownisku to nie ma co iść do Rzeszowa. Ferenc powinien myśleć raczej o przyłączeniu całej gminy Krasne. Są tam pewnie mniejsze inwestycje i możliwości ale łatwiej będzie to zrobić. A Trzebownisko niech sobie Tadek lepiej odpuści.

 10. mieszkaniec

  jestem z jednej z miejscowości w Gminie i jak czytam te wasze głupoty to oczom nie wierzę.. Fedan wydrukował wam ulotki z bajkami i teraz je powtarzacie. Trzebownisko nic mi nie ma do zaoferowania. Pracuję w Rzeszowie, na zakupy jeżdżę do Rzeszowa, rozrywki też w większości oferuje Rzeszów. Do tego oferuje większy komfort(odśnieżone ulice i chodniki, oświetlenie całonocne i ogólny porządek, jeden bilet na komunikację miejską). Gmina dba tylko o swoje stołki stąd zaraz pojawi się na gminnej witrynie artykuł o tym że Rzeszów to zło i jaka to tragedia dla mieszkańców będzie jeśli zgodzą się na przyłączenie.

  • Rizi

   Ciekaw jestem „mieszkaniec” jaka będzie Twoja opinia kiedy samemu będzie trzeba zatroszczyć się o własne gospodarstwo- mieszkanie. Dopełnić formalności i uiścić opłaty a przede wszystkim zapewnić „bezpieczeństwo” dzieciakom. Odnoszę wrażenie, że teraz jesteś tylko mieszkańcem.Pozdrawiam.

 11. Rizi

  Oszczędź sobie panie Ferenc. Zadłużyłeś miasto po same uszy ,teraz szukasz łatwej kasy. Są to dodrze zagospodarowane tereny wynikiem solidnej długoletniej pracy bez obecnej konieczności wielkich inwestycji (szkoły, przedszkola,place zabaw, stadiony, drogi, ZOZ-y). Jestem mieszkańcem tej gminy i uważam, że obecne czasy to jeszcze nie pora na takie działania. Z pewnością jest to sytuacja nie do uniknięcia jednak sprzeciw 90% społeczności winien być wzięty pod uwagę.

 12. andrzej

  Najpierw trzeba uporządkować swoje podwórko(czy Rzeszów ma na dzień dzisiejszy kompletny plan zagospodarowania przestrzennego??????),tak robi dobry gospodarz a nie narobić bałaganu jeszcze innym.Chyba jakaś mania wielkości,Pomnik kładkę już ma a teraz jeszcze brakuje tytułu ferenc wielki przyłaczyciel.

 13. Stobierzak

  Ludzie z gminy Trzebownisko nie chcą wejść do Rzeszowa?Dlaczego? A dlatego! Co miasto może nam zaoferować! Wszystkie media-gaz,prąd,kanalizacja,wodociąg,telekomunikacja-wszystko mamy!Niech Pan Prezydent powie po co nam droga dwupasmowa do lotniska!Na wiosnę i tak będzie obwodnica Rzeszowa połączona z drogą szybkiego ruchu i ruch na starej drodze znacząco zmaleje!Niech sobie każdy mieszkaniec gminy przeliczy koszty jakie będzie musiał ponieść z wymianą wszelkich dokumentów ,aktów własności itp , itd. …. .Nie wspomnę już o podwyżkach za wodę i kanalizację(na które to media składaliśmy się Wszyscy razem)ceny gminie-woda +kanalizacja=4,23zł -Rzeszów 7,22 /kb,podatki wyższe,wywóz śmieci -wyższy i czego się nie ruszyć wszystko więcej kosztuje!Rolnicy stracą prawo do dopłat z UE!
  W IMIĘ CZEGO MAMY PONOSIĆ WSZYSTKIE TE KOSZTA – W IMIĘ AMBICJI I CHĘCI ZYSKU!
  MOŻE KTOŚ SIĘ SPYTA LUDZI Z ZAŁĘŻA,CZY PAN PREZYDENT SPEŁNIŁ WSZYSTKIE OBIECANKI ZA PRZYŁĄCZENIE DO RZESZOWA-NIE(było to jedno z sołectw jako pierwsze włączone do Rzeszowa ładnych kilka lat temu!). OBIECAĆ KAŻDY MOŻE -NAWET GRUSZKI NA WIERZBIE!
  I JESZCZE JEDNA KWESTIA-PODATKI Z LOTNISKA I STREFY EKONOMICZNEJ-BAAARDZO ŁAKOMY KĄSEK.
  LUDZIE Z GMINY TRZEBOWNISKA NIE DAJCIE SIĘ ZROBIĆ NA SZARO!JAK BĘDZIEMY W RZESZOWIE TO ZNACZY, ŻE LEPIEJ TO JUŻ BYŁO!!!!

 14. jadwiga

  Tadeusz od dawna walczy z młotami o Tzrebownisko.Ale młot wójt boi się o swój cieplutki stołek razem ze swoim zapleczem,strasząc mieszkańców jak to im będzie żle w Rzeszowie.Powiedzcie mi ile mieszkańców gminy pracuje w Rzeszowie ile uczniów uczęszcza do szkół .Jak Rzeszów jest taki straszny to szukajcie pracy u wójta i korzystajcie z dobroci gminy.Zróbcie miejsca mieszkańcom Rzeszowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

  • Stobierzak

   COŚ MI SIĘ ZDAJE ,ŻE JESTEŚ URZĘDNICZKĄ , LUB KREWNĄ PANA TADEUSZA-NIKT INNY NIE NAPISAŁBY „TADEUSZ” TYLKO „PAN TADEUSZ”-A KAŻDA SROKA SWÓJ OGON CHWALI!
   GDYBYŚ MIESZKAŁA W GMINIE TRZEBOWNISKO TO INACZEJ BYŚ ŚPIEWAŁA!

  • eska

   a ilu mieszkańców Rzeszowa jeździe na basen do Nowej Wsi? POomimo, że w mieście jest już kilka „basenów”?

 15. mieszkaniec

  Panie wójcie Trzebowniska dlaczego nie pojawia się Pan ostatnio na zebraniach w jednej ze swoich podległych wsi? Czyżby dlatego że ludzie przestali wierzyć w opowiadane przez Pana bajki i zaczęli pytać o rzeczywiste inwestycje? Nie będziemy dalej Panu i Pańskim urzędnikom przyklaskiwać, wierzyć w bajki jak to w Rzeszowie jest źle i drogo. Chcemy do Rzeszowa.

  • twój kolega

   To jaki masz problem z Rzeszowem. Idź sprawa załatwiona. Po co płaczesz na forum i wypowiadasz się w liczbie mnogiej.

  • Stobierzak

   CIEKAWE GDZIE MIESZKASZ PANIE-mieszkaniec-! COŚ MI MÓWI ŻE W RZESZOWIE-PANIE AGITATORZE!
   RĘCE PRECZ OD TRZEBOWNISKA!!!

 16. ruskowsianin

  Trzebownisko powinno byc pierwsza gmina jaka byla przylaczona do Rzeszowa. Jak blisko lezy od granicy miasta ? 2 kilometry ? Po tereny odlegle od Rzeszowa nawet 10 kilometrow miasto siegelo, a lotnisko udaje ze nie jest ono wazne dla miasta.
  Kto tak postepuje bezmyslnie ?

 17. oleg

  akurat w tym przypadku tadzio ma rację.

 18. Markiz de Sade

  A może poszedłby na druga stronę Rzeszowa i zainteresowałby się gminą Boguchwała, zwłaszcza Niechobrzem?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.