Prezydent znów wyciąga rękę po Trzebownisko

RZESZÓW. Kolejne uchwały w sprawie zmiany granic Rzeszowa.

Prezydent Tadeusz Ferenc nie odpuszcza i nadal walczy o poszerzenie Rzeszowa. Po raz kolejny, mimo dotychczasowego oporu zainteresowanych mieszkańców, próbuje włączyć gminę Trzebownisko, albo przynajmniej jej część, w granice Rzeszowa. Zostały opracowane dwie uchwały, które po akceptacji rzeszowskich radnych dadzą zielone światło prezydentowi. Ostatnie słowo i tak będzie należało do mieszkańców przyłączanych terenów.

Pierwsza uchwała przewiduje połączenie całej gminy miasto Rzeszów (180 tys. mieszkańców) z gminą Trzebownisko (20 tys.).

Prezydent Tadeusz Ferenc deklaruje, że wszystkie pieniądze otrzymane z budżetu zostaną przeznaczone na najważniejsze inwestycje na terenie przyłączonej gminy. – Poszerzenie obszaru miasta jest równocześnie szansą i warunkiem koniecznym odpowiedniego skomunikowania Rzeszowa z lotniskiem Rzeszów-Jasionka (rozbudowy ul. Lubelskiej od obecnych granic miasta do lotniska) – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jak nie całość, to część
Druga uchwała dotyczy zmiany granic administracyjnych miasta Rzeszowa poprzez włączenie części terytorium sąsiednich gmin do miasta Rzeszowa. I tu prezydent proponuje, aby z gminy Głogów Małopolski przyłączyć Miłocin i Pogwizdów Nowy. Z kolei od gminy Trzebownisko chciałby przejąć: Zaczernie, Nową Wieś, Tajęcinę oraz części Trzebowniska i Jasionki.

W uzasadnieniu uchwały władze miasta przekonują, że Rzeszów dzięki temu będzie mógł pełnić funkcje metropolitarne. Jednym ze środków realizacji celu ma być właśnie powiększenie granic miasta do 200 km kw. i wzrost liczby mieszkańców do 200 tys.

W obydwu uchwałach podane są informację o tym, że to sami mieszkańcy zwrócili się do prezydenta o włączenie ich sołectw do Rzeszowa.

Choć przypomnijmy, że mieszkańcy kilkukrotnie sprzeciwili się przyłączeniu do Rzeszowa.

Rzeszowscy radni o planach poszerzenia granic Rzeszowa o gminę Trzebownisko lub jej część:

Jerzy Cypryś, PiS: – Prezydent powinien zająć się poważnymi problemami, a nie tylko przenoszeniem znaku terytorialnego. Powinien budować nowe ciągi komunikacyjne, ściągać inwestorów, tworzyć nowe miejsca pracy. No, chyba że chce odwrócić uwagę opinii publicznej od rzeczywistych problemów Rzeszowa. Oczywiście będę głosował przeciwko przyłączeniu Trzebowniska.

Jolanta Kaźmierczak, PO: – Uważam, że oczy Rzeszowa powinny być skierowane na północ. Dlatego też powinno się rozmawiać o zmianie granic. Jeśli na najbliższej sesji dojdzie do głosowania w sprawie przyłączenie Trzebowniska, to będą głosowała “za”.

 

Witold Walawender, Rozwój Rzeszowa: – Jeśli będzie zgoda obu gmin i samych mieszkańców na połączenie Trzebowniska z Rzeszowem, to będę jak najbardziej za poszerzeniem granic miasta.

 

Ewelina Nawrot

25
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
lowca kaczekgrzegorzmieszkaniecrzeszowiakROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lowca kaczek
Gość
lowca kaczek

oczywscie prezydent ferenc ma racje trzeab poszarzac rzeszow a trzebownisko jest bardzo wazne i jest praktycznie juz rzeszowem , uwazam to za dobry kierunek a jak slysze wypowiedzi tych PISOROW to sie krew we mnie burzy , oni juz nawet nie wiedza wobec kogo sa przeciwni niedlugo sie pogubia w tym i beda przeciwni samemu sobie to tak dla zasady nie bo nie ..ale to przeciez typowe dla kaczynskiego i jego poplecznikow w regionie a cuprsy i kultys juz dawno powinni sie wykruszyc z wladz rzeszowa bo sa posmiewiskiem tego miasta i przynosza miastu wstyd jak wszystkie pisiory!

grzegorz
Gość
grzegorz

Cała Gmina Trzebownisko to wg mnie nieporozumienie. Nalezało właczyc by Miłocin i Pogwizdów Nowy z gm Głogów Młp.

Miłocin i Pogwizdów w Rzeszowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (tereny zurbanizowane, najblizesze miastu)

pozdrawiam Grzegorz

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Rizi jestem mieszkańcem tej gminy i uwierz mi że wiem jak tutaj wyglądają rządy… właśnie z troski o własne dzieci jestem za przyłączeniem. Dokumenty to żadem problem patrząc na np ceny biletów. Obecnie wydaję na nie około 150 zł na miesiąc za jedną osobę(dziecko). Po przyłączeniu kupuję jeden bilet dla dziecka poniżej 100zł i problem z głowy = realne oszczędności wynagradzające mi wymiany dokumentów czy nieco wyższe podatki. Osobiście chciałbym żeby ta gmina wyglądała tak jak Rzeszów. Fontanny? Nie ma problemu, bo wiem że będą one zadbane i będą cieszyć oko. Aktualnie Trzebwonisko dba tylko o Nową Wieś gdzie buduje… Czytaj więcej »

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Jakie znowu pisole ??? Bo zapewne waszemu gury Jarosławowi zależy na tym aby Rzeszów się nie rozwijał dlatego kazał waszym rzucać kłody pod nogi prezydentowi włazidupki !!!!

ROMAN
Gość
ROMAN

wszyscy się uspokoją jak Unia porobi tkzw. regiony i nas[ Podkarpacie] podzielą na pół ; czyli 1/2 do rejonu krakowskiego[ miasto Kraków] i 1/2 do rejonu lubelskiego [ miasto Lublin] – zawsze tak było – pokazuje to nasza historia że jak było dwóch i dyskutowali to były trzy koncepcje – teraz jest to samo- malkontenci widzą tylko – jak zwykle w Polsce czubek swego nosa – nie mają wizji perspektywicznej, patrzą na to co dziś nie widzą tego co będzie za chwilę prosty przykład; jak budowano rondo przy pomniku już wtedy była koncepcja skrzyżowania bezkolizyjnego – ale co – no… Czytaj więcej »

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Panie Prezydencie Rzeszowa. Mam Pan zupełną rację z gminą Trzebownisko ale dlaczego nie zrobi Pan porządku z Kielanówką! Od lat aż się prosi aby to uregulować ale nie….można. Ciekawe dlaczego?

Łukawianin
Gość
Łukawianin

Fedan zbudował mi w tym roku 20m chodnika, który już jest krzywy… dzięki za takiego gospodarza

snow
Gość
snow

Podczas tych konsultacji z mieszkańcami przyłączanych gmin należy powołać niezależną komisję (dopilnować by nie było stronniczości) i zapewnić ludziom ANONIMOWY udział w plebiscycie. Niech przypilnują tego urzędasy Ferenca.

Dziad 80 lat
Gość
Dziad 80 lat

Ferenc to kompletnie nieudolny prezydent, w gminie Trzebownisko powstało 4 x tyle miejsc pracy co w Rzeszowie, dajcie spokój. Ten dziadek umie tylko przewalać pożyczone pieniądze na kretyńskie gadżety typu paskudna kładka (pośmiewisko całego Facebooka) albo durne fontany i kwiatki. Ten facet od 10 lat kompletnie nic nie zrobił dla Rzeszowa ale uczepił sie stołka a przez jego nieudolność młodzi nie mają pracy (chyba że w galerii kolegi z Jasła za 1200zł) – TAK TO TWOJA WINA FERENC BO JAK CHCE SIĘ STWORZYĆ MIEJSCA PRACY I ŚCIĄGAĆ INWESTORÓW TO TRZEBA BUDOWAĆ DROGI I UZBRAJAĆ TERENY A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ PIERDOŁAMI… Czytaj więcej »

Emil Kowalski
Gość
Emil Kowalski

Ferenc jest za cienki żeby przyłączyć Trzebownisko. Prawda jest tak, że przy Fedan jest znacznie lepszym gospodarzem i będą mieszkańcem gminy Trzebowisko nie chciałbym przyłączenia do Rzeszowa. Strukturalnie więcej lepszych i dużych inwestycji jest w gm. Trzebownisko niż Rzeszowie, w którym prezydent, buduje jakieś kładki czy aureole. Tak więc póki to Fedan jest gospodarzem w Trzebownisku to nie ma co iść do Rzeszowa. Ferenc powinien myśleć raczej o przyłączeniu całej gminy Krasne. Są tam pewnie mniejsze inwestycje i możliwości ale łatwiej będzie to zrobić. A Trzebownisko niech sobie Tadek lepiej odpuści.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

jestem z jednej z miejscowości w Gminie i jak czytam te wasze głupoty to oczom nie wierzę.. Fedan wydrukował wam ulotki z bajkami i teraz je powtarzacie. Trzebownisko nic mi nie ma do zaoferowania. Pracuję w Rzeszowie, na zakupy jeżdżę do Rzeszowa, rozrywki też w większości oferuje Rzeszów. Do tego oferuje większy komfort(odśnieżone ulice i chodniki, oświetlenie całonocne i ogólny porządek, jeden bilet na komunikację miejską). Gmina dba tylko o swoje stołki stąd zaraz pojawi się na gminnej witrynie artykuł o tym że Rzeszów to zło i jaka to tragedia dla mieszkańców będzie jeśli zgodzą się na przyłączenie.

Rizi
Gość
Rizi

Ciekaw jestem „mieszkaniec” jaka będzie Twoja opinia kiedy samemu będzie trzeba zatroszczyć się o własne gospodarstwo- mieszkanie. Dopełnić formalności i uiścić opłaty a przede wszystkim zapewnić „bezpieczeństwo” dzieciakom. Odnoszę wrażenie, że teraz jesteś tylko mieszkańcem.Pozdrawiam.

Rizi
Gość
Rizi

Oszczędź sobie panie Ferenc. Zadłużyłeś miasto po same uszy ,teraz szukasz łatwej kasy. Są to dodrze zagospodarowane tereny wynikiem solidnej długoletniej pracy bez obecnej konieczności wielkich inwestycji (szkoły, przedszkola,place zabaw, stadiony, drogi, ZOZ-y). Jestem mieszkańcem tej gminy i uważam, że obecne czasy to jeszcze nie pora na takie działania. Z pewnością jest to sytuacja nie do uniknięcia jednak sprzeciw 90% społeczności winien być wzięty pod uwagę.

andrzej
Gość
andrzej

Najpierw trzeba uporządkować swoje podwórko(czy Rzeszów ma na dzień dzisiejszy kompletny plan zagospodarowania przestrzennego??????),tak robi dobry gospodarz a nie narobić bałaganu jeszcze innym.Chyba jakaś mania wielkości,Pomnik kładkę już ma a teraz jeszcze brakuje tytułu ferenc wielki przyłaczyciel.

Stobierzak
Gość
Stobierzak

Ludzie z gminy Trzebownisko nie chcą wejść do Rzeszowa?Dlaczego? A dlatego! Co miasto może nam zaoferować! Wszystkie media-gaz,prąd,kanalizacja,wodociąg,telekomunikacja-wszystko mamy!Niech Pan Prezydent powie po co nam droga dwupasmowa do lotniska!Na wiosnę i tak będzie obwodnica Rzeszowa połączona z drogą szybkiego ruchu i ruch na starej drodze znacząco zmaleje!Niech sobie każdy mieszkaniec gminy przeliczy koszty jakie będzie musiał ponieść z wymianą wszelkich dokumentów ,aktów własności itp , itd. …. .Nie wspomnę już o podwyżkach za wodę i kanalizację(na które to media składaliśmy się Wszyscy razem)ceny gminie-woda +kanalizacja=4,23zł -Rzeszów 7,22 /kb,podatki wyższe,wywóz śmieci -wyższy i czego się nie ruszyć wszystko więcej kosztuje!Rolnicy stracą… Czytaj więcej »

jadwiga
Gość
jadwiga

Tadeusz od dawna walczy z młotami o Tzrebownisko.Ale młot wójt boi się o swój cieplutki stołek razem ze swoim zapleczem,strasząc mieszkańców jak to im będzie żle w Rzeszowie.Powiedzcie mi ile mieszkańców gminy pracuje w Rzeszowie ile uczniów uczęszcza do szkół .Jak Rzeszów jest taki straszny to szukajcie pracy u wójta i korzystajcie z dobroci gminy.Zróbcie miejsca mieszkańcom Rzeszowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Stobierzak
Gość
Stobierzak

COŚ MI SIĘ ZDAJE ,ŻE JESTEŚ URZĘDNICZKĄ , LUB KREWNĄ PANA TADEUSZA-NIKT INNY NIE NAPISAŁBY „TADEUSZ” TYLKO „PAN TADEUSZ”-A KAŻDA SROKA SWÓJ OGON CHWALI!
GDYBYŚ MIESZKAŁA W GMINIE TRZEBOWNISKO TO INACZEJ BYŚ ŚPIEWAŁA!

eska
Gość
eska

a ilu mieszkańców Rzeszowa jeździe na basen do Nowej Wsi? POomimo, że w mieście jest już kilka „basenów”?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Panie wójcie Trzebowniska dlaczego nie pojawia się Pan ostatnio na zebraniach w jednej ze swoich podległych wsi? Czyżby dlatego że ludzie przestali wierzyć w opowiadane przez Pana bajki i zaczęli pytać o rzeczywiste inwestycje? Nie będziemy dalej Panu i Pańskim urzędnikom przyklaskiwać, wierzyć w bajki jak to w Rzeszowie jest źle i drogo. Chcemy do Rzeszowa.

twój kolega
Gość
twój kolega

To jaki masz problem z Rzeszowem. Idź sprawa załatwiona. Po co płaczesz na forum i wypowiadasz się w liczbie mnogiej.

Stobierzak
Gość
Stobierzak

CIEKAWE GDZIE MIESZKASZ PANIE-mieszkaniec-! COŚ MI MÓWI ŻE W RZESZOWIE-PANIE AGITATORZE!
RĘCE PRECZ OD TRZEBOWNISKA!!!

ruskowsianin
Gość
ruskowsianin

Trzebownisko powinno byc pierwsza gmina jaka byla przylaczona do Rzeszowa. Jak blisko lezy od granicy miasta ? 2 kilometry ? Po tereny odlegle od Rzeszowa nawet 10 kilometrow miasto siegelo, a lotnisko udaje ze nie jest ono wazne dla miasta.
Kto tak postepuje bezmyslnie ?

oleg
Gość
oleg

akurat w tym przypadku tadzio ma rację.

Stobierzak
Gość
Stobierzak

TADZIO??? MIAŁ RACJĘ? DOBRĄ DLA KOGO??RZESZOWA?

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

A może poszedłby na druga stronę Rzeszowa i zainteresowałby się gminą Boguchwała, zwłaszcza Niechobrzem?