Prezydent zwalnia urzędników

TARNOBRZEG. Trzęsienie ziemi w magistracie. W pierwszej kolejności wypowiedzenia otrzymali naczelnicy

Jak zapowiedział, tak zrobił. Od 1 lutego, w tarnobrzeskim magistracie będzie obowiązywać nowa struktura urzędu. Prezydent Norbert Mastalerz część wydziałów połączył, część zlikwidował.

– Dzięki nowej strukturze, wydziały nie będą się już dublowały kompetencjami. Jestem przekonany, że to usprawni pracę całego magistratu – mówi Norbert Mastalerz.

Nowa struktura organizacyjna zakłada likwidację oraz połączenie niektórych wydziałów, a także stworzenie nowych stanowisk.

I tak, w magistracie połączono: wydziały organizacyjny i gospodarczy oraz biuro zamówień publicznych i stanowisko ds. bhp w nowy wydział organizacyjny. Razem będą także pracowały: wydziały spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego oraz wydziały edukacji i zdrowia z wydziałem kultury, sportu i turystyki

Jednego naczelnika będą mieć: wydział urbanistyki, architektury i budownictwa, wydziałem techniczno-inwestycyjnym i drogownictwa. Skonsolidowano także: wydział spraw komunalnych z wydziałem ochrony środowiska i rolnictwa.

W zreorganizowanym urzędzie nie będzie już Biura Informacji i Promocji, którego kompetencje przejmie Kancelaria Prezydenta Miasta. Tworzyć ją będą doradcy, asystenci oraz stanowisko ds. promocji. Stworzono także nowe stanowisko Pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Bez zmian pozostały wydziały: Komunikacji, Świadczeń społecznych, Geodezji i gospodarki gruntami, Rozwoju miasta i funduszy pomocowych a także: Biuro Obsługi Interesantów, Biuro Rady Miasta, Urząd Stanu Cywilnego, Audytor wewnętrzny, pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych, miejski rzecznik konsumentów oraz Straż Miejska.

Nie wiadomo jeszcze, kto przejmie szefowanie nowo utworzonym wydziałom. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, konieczne będzie ogłoszenie konkursów na te stanowiska, mogą je także zająć także osoby pracujące w urzędzie, które prezydent zdecyduje się awansować.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments