Próba generalna przed ligą

Jakub Giertl ma szansę ponownie zadebiutować w barwach Stali, w której grał już trzy lata temu.

PIŁKA NOŻNA PUCHAR POLSKI. Dziś Stal gra z Okocimskim. Stawką jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Stal Sandeco Rzeszów i Okocimski Brzesko znają swoje możliwości bardzo dobrze. Dziś, będą miały okazję sprawdzić w jakiej są formie przed inauguracją ligi, która czeka je już w najbliższy weekend.

Nasz zespół w dużej mierze zagra w zestawieniu do którego przyzwyczaił w poprzednim sezonie. Zmiany mogą być tylko w ataku i obronie. – W przedniej formacji, ktoś będzie musiał zastąpić Wojtka Fabianowskiego. Pewniakiem do gry jest Konrad Maca, partnerował mu będzie któryś z Damianów Szala lub Wolański. W pomocy zagra najpewniej Andrejua Prokic, bo Dawid Florian, który jest już zatwierdzony do gry w naszym klubie, ma lekki uraz. – powiedział Andrzej Szymański trener Stali.

Zawodnikami, którzy w tej sytuacji mają szansę zadebiutować w naszym zespole, są Jakub Giertl (na treningach ostro rywalizuje o miejsce w bramce z Tomaszem Wietechą) i obrońca Rafał Zaborowski. Były zawodnik Znicza Pruszków wczoraj podpisał kontrakt. – Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z pozyskaniem Dariusza Słomiana. Nie wiem czy uda się zdążyć na wtorek, ale na niedzielny mecz ligowy powinien być do mojej dyspozycji.- dodał trener Szymański.

Okocimski, który w minionym sezonie był jedną z czołowych drużyn w II lidze, mocno przemeblował skład. Na pewno jednak nie zmieniły się priorytety “piwoszy”. Nadal interesuje ich gra o najwyższe stawki. – To nadal jest bardzo mocna drużyny i czeka nas trudne zadanie. Z drugiej strony, my też znamy swoją wartość, co dziś postaramy się udowodnić. – zakończył trener Szymański.

Jeśli Stali uda ograć się Okocimskiego, w kolejnej rundzie PP zagra na wyjeździe z zwycięzcą pojedynku Pelikan Łowicz – Zagłębie Sosnowiec.
Jakub Giertl ma szansę ponownie zadebiutować w barwach Stali, w której grał już trzy lata temu.

Fot. Paweł Bialic

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.