Problem z sygnalizacją świetlną pod galerią

Zmiana sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego stała się bardzo kłopotliwa dla pieszych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych na al. Piłsudskiego zepsuła się sama?

O problemie ze światłami na przejściu dla pieszych przez al. Piłsudskiego od strony urzędu marszałkowskiego do Galerii Rzeszów Super Nowości pisały jako pierwsze. W końcu głos zabrały władze miasta.

Sprawa dotyczy zmiany sygnalizacji świetlnej w taki sposób, że piesi muszą albo biec przez przejścia, żeby zdążyć na “zielonym”, albo marznąć na wysepce w oczekiwaniu na zmianę światła.

-  Piesi, którzy idą do galerii stoją na światłach, bo mają czerwone, tak samo zresztą jak auta jadące z ul. Warszawskiej. Nie można nic z tym zrobić? – pytała na ostatniej sesji rady miasta Jolanta Kaźmierczak, szefowa klubu PO. – Znam problem, bo sam też muszę biec przez przejścia, żeby zdarzyć – dorzucił Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Głos w końcu zabrał wiceprezydent miasta Rzeszowa, Marek Ustrobiński, który przyznał, że nie wie, co się stało z sygnalizacją świetlną na wspomnianym skrzyżowaniu. – Nie mieliśmy do tej pory żadnych zgłoszeń. Na pewno się tym zajmiemy – dodał.

Radna PO zasugerowała również, aby pod Galerią Rzeszów powstała druga wiata przystankowa z racji tego, że przystanek jest bardzo oblegany przez pasażerów. – Postaramy się szybko wybudować drugi przystanek – obiecał.

Ewelina Nawrot

do “Problem z sygnalizacją świetlną pod galerią”

 1. wujal

  Rozmawiałem z Wydziałem zajmującym się regulacją świateł na skrzyżowaniach (jestem PUM) i powiedziano mi ,że Prezydent Ferenc kazał je tak ustawić i to nie jest awaria.Chodzi o poprawę prawoskrętu w kierunku Radomia

  • zasa

   Problem tylko w tym, że rzecz dotyczy całego skrzyżowania :))

  • żyga

   To znaczy że pan Prezydent wszędzie wsadza swój nos i musi być tak jak on uważa, ale nie zawsze Pan prezydent ma rację. To znaczy że pan Prezydent już nie ma pomysłów na rządzenie,więc zajął się już światłami. A może pokieruje ruchem osobiście?

  • VV

   Skoro prezydęt feręc kazal tak to ustawic, to jest to awaria. malo tego. to jest katastrofa!

 2. asior

  taaaa najlepiej to pieszych całkiem wyeliminować z centrum Rzeszowa!!! tylko samochody na chodnikach i trawnikach… sam jestem kierowcą ale to co zrobiono ze światłami dla pieszych na tym skrzyżowaniu to całkowity skandal, postój sobie 5 minut na mrozie to zobaczysz jak to fajnie…

 3. Piotr

  Przed zmianą, piesi dochodząc do drugiej części przejścia wchodzili już na czerwonym ,a teraz kiedy skrócono ten czas,po prostu nie wchodzą.To że chwilkę poczekają ,to chyba nic złego. Kierowcę to od razu po kieszeni i 10 punktów ,a piesi to wciąć święte krowy w Rzeszowie.Gdyby Policja czy Straż Miejska zaczęła karać pieszych nie było by takiego burdelu,a tak, mamy co mamy.

  • zasa

   Drogi Piotrze. Tu chodzi o to , że stoją i piesi i samochody. Nawet prawoskręty mają czerwone światło, a to zakrawa na paranoję. Pozdrawiam.

   • żyga

    TAK TO PRAWDA CHODZĘ PRZEZ TO PRZEJŚCIE CODZIENNIE, TWIERDZĘ ŻE ŚWIATŁA ZOSTAŁY PRZESTAWIONE CZASOWO PRZEZ ODPOWIEDZIALNYCH ZA UTRZYMANIE DRÓG W MIEŚCIE ,A NIE ŻE SAMOCZYNNIE SIĘ PRZESTAWIŁY.
    POZDRAWIAM

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.