Usiłował dokonać rozboju, ale się przestraszył

Zatrzymany. Fot. KPP

BRZOZÓW. Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju na sprzedawczyni. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Brzozowa. Młody człowiek najpierw pobił kobietę, a później zażądał od niej wydania pieniędzy i paczki papierosów.

Wczoraj około godz. 6.30 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od sprzedawczyni. Z przekazanych  przez kobietę informacji  wynikało, że jakiś mężczyzna usiłował dokonać na niej rozboju. Rozmówczyni oświadczyła, że sprawca najpierw kilkakrotnie uderzył ją w głowę, a następnie zażądał wydania pieniędzy i paczki papierosów. Napastnik myślał, że swoim agresywnym zachowaniem przestraszy pokrzywdzoną. Kobieta wyrwała się z jego rąk i włączyła alarm, co spłoszyło mężczyznę.

Wysłany na miejsce policyjny patrol rozpytał świadków i szybko ustalił rysopis sprawcy. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Brzozowa. Jak ustalono, mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu.

Młody człowiek wkrótce usłyszy zarzut usiłowania rozboju. Za dopuszczenie się tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments